Українська мова

 

Використовуйте корисні ресурси для роботи з україномовним текстом.

 

Офіційний сайт української мови – створений для усіх, хто цікавиться українською мовою та культурою, містить багато корисного матеріалу, використання якого дозволить поглибити знання української під час підготовки до іспитів, контрольних чи диктантів.

Тренажер з правопису української мови – поєднує теоретичні положення й практичні завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови та вдосконаленню правописних навичок. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію.

Український правопис (2019) – правопис української мови, система загальноприйнятих правил, які визначають способи передавання мовлення на письмі. Текст

LanguageTool – онлайн ресурс для перевірки граматики та пунктуації текстів 30 мовами. Залежно від типу помилки (лексична, пунктуаційна чи орфографічна), слово підсвічується відповідним кольором. При наведенні на слово, ресурс пропонує більш влучні варіанти заміни. Ресурс має мобільну версію, за активізацією якої, текст перевіряється автоматично. Багато користувачів кажуть, що цей інструмент може виправити граматичні помилки, які не може виявити жоден інший додаток. Інструмент доступний для всіх, єдине, що потрібно зробити, це встановити програмне забезпечення на свій комп’ютер.

MOVA.info – лінгвістичний портал, який містить правила правопису, словники, онлайн транслітерацію, проєкти з української мови, ігри, посилання на корисні ресурси. Як редагувати свій текст

Onlinecorrector – ресурс, який допомагає виправляти помилки за допомогою текстового редактора Google Документи. Автоматично знаходить орфографічні, пунктуаційні, граматичні та стилістичні помилки. 

R2U.org.ua – надає онлайн доступ до російсько-українських та українсько-російських словників, зокрема перевірку правопису. 

Soloveiko – сайт для перевірки текстів на помилки будь-якого типу. Має мінімалістичний і зручний у користуванні інтерфейс.

 

Під час роботи з текстом, використовуйте словники для перевірки вживання та написання слів.

 

Горохонлайн-бібліотека, в якій зібрані найбільш корисні словники української мови.

Словопедія – ресурс пропонує українські тлумачні словники.

Словотвір – майданчик для пошуку, обговорення та відбору влучних відповідників з понад 3 тис. запозичених слів з англійської. Допомагає знайти переклад іншомовного слова та отримати варіанти українських аналогів. 

Словник скорочень української мови – ресурс містить сучасні скорочення понад 10,5 тис. абревіатур. 

Словники України online – понад 256 тис. слів української мови, автоматично надає вичерпну лексикографічну інформацію про слово: рід, словозміну, синоніми та фразеологізми з його використанням.

Словник української мови – перший в історії академічний тлумачний словник української мови (1970-1980 р.), взятий за основу під час укладання більш сучасних словників з трактування змісту слів української мови. Ресурс допомагає віднайти трактування будь-якого слова, а також приклади контекстів його вживання.  

Stalivyrazy – російсько-український словник сталих виразів, містить понад 6208 словникових статей, російських фразеологізмів, синтаксичних сполук та українські відповідники. Допомагає віднайти перелік сталих виразів з використанням певного слова та українських відповідників. 

Synonimy.info – онлайн-словник синонімів української мови, який разом із словами-синонімами пропонує і синонімічні фразеологізми.

 

Удосконалюйте українську з доступними онлайн ресурсами.

 

22 уроки до мовної впевненості (рівень В1) – онлайн-курс з вивчення української мови, який визначає потрібний рівень володіння українською мовою та надає можливість розгорнутого спілкування у повсякденних ситуаціях як незалежний користувач української мови. Навчання стане у пригоді для всіх, хто прагне покращити навички розмовної української мови.

Є-мова – онлайн-платформа для вивчення української мови. На порталі потрібно зареєструватися та пройти тестування на визначення рівня володіння українською мовою. Відтак для учасників відкривається доступ до практичних занять, відео та навчальних текстів. 

Лайфхаки з української мови – онлайн курс від "EdEra" для вивчення теорії української мови. 16 лекцій та інтерактивний конспект з усіма темами.

МОвиТИ – онлайн-курс від "EdEra" допоможе пізнати українську такою, якою вона є: з діалектами, суржиком, афоризмами та лайкою, а головне — підкаже, як подолати страхи під час переходу на українську та зробити цей процес якомога простішим.

ПодорожіUA – англомовний ресурс для вивчення української мови на початковому рівні. Побудований у формі подорожі з граматичними, лексичними та ситуаційними зупинками, пропонує різноманітні завдання, аудіо, а також має допоміжні матеріали, такі як дієвідмінювання та граматичні правила англійською мовою. Вчитися.

Сайт Олександра Авраменка – містить теле- й радіоуроки, експрес-уроки, матеріали щодо підготовки до ЗНО, словники, підручники й посібники.

Тренажер з правопису української мови – зручний ресурс для вивчення та засвоєння мови з великою кількістю завдань для самоперевірки. Усі правила супроводжуються відеоуроками, а також численними онлайн-вправами. Якщо у вас виникають складнощі з вибором правильного варіанту, можна натиснути кнопку «Підказка», і вам одразу запропонують відповідне правило. Кількість спроб необмежена. Крім того, постійно додаються нові завдання.

Українська за 27 уроків – курс від Prometheus з української мови елементарного рівня (А1-А2), розрахований на широке коло слухачів, зокрема тих, хто вдома чи на роботі послуговується російською. Онлайновий формат доступний і зручний українцям, які мешкають на окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей. Також він стане у пригоді й вступникам до закладів вищої освіти, які хочуть покращити свою розмовну мову.

Українська мова I – онлайн-курс від "EdEra", має інтерактивний конспект, що охоплює фонетику, лексикологію, морфологію й орфографію. Містить 14 лекцій (6 тижнів по 5 годин).

Українська мова: основи успішної комунікації – безкоштовний онлайн-курс, створений з метою удосконалення навичок використання української мови для забезпечення основних потреб щодо розгорнутого спілкування в повсякденних ситуаціях. Охочих взяти участь у курсі організатори запрошують відправляти заявку на електронну пошту [email protected] або у Viber (+380679959096). 

Предметні бібліотекарі:

Коментарі