Інструменти для дослідників

BibMe – безкоштовний генератор цитувань, що дозволяє створювати списки за 4-ма стилями: MLA, APA, Chicago, Turabian.

Citation Machine – генератор посилань у стилях APA, MLA, Chicago. Платформа пропонує посібник з правильного цитування.

CiteMaker – автоматично генерує цитати в MLA, APA, Harvard та Oxford стилях для вебсайтів.

Citethisforme – безкоштовний генератор посилань, дозволяє працювати з багатьма стилями.

CiteFast – безкоштовний генератор цитат у стилях APA, MLA та Chicago. 

Chegg – безкоштовний генератор цитат у стилях APA, MLA, Chicago та інші.

Grafiati – безкоштовний сервіс автоматичного оформлення посилань і створення списків використаних джерел за українськими та міжнародними стандартами: ДСТУ 8302:2015, ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК), APA, MLA, Chicago та Harvard.

Citation Generator – генерує посилання у стилях MLA, APA, Chicago.

MyBib – безкоштовний генератор посилань в стилях APA, MLA, Chicago, Harvard.

ONAFT4Ref – сервіс для автоматизованого оформлення бібліографічних посилань згідно з ДСТУ 8302:2015.

ResearchoMatic – програма для цитування джерел у всіх основних стилях цитування, включаючи IEEE, MLA, APA, Chicago. 

VAK.in.ua – портал, присвячений полегшенню процедури оформлення наукових джерел відповідно до вимог Вищої атестаційної комісії (ВАК) України. Як оформити джерела згідно з вимогами ВАК України за допомогою порталу VAK.in.ua

 

Аналіз даних – це робота з даними з метою їх правильного впорядкування, інтерпретування за допомогою аналітичних та статистичних інструментів, пошуку корисної інформації для прийняття раціональних рішень.

Існує багато універсальних та спеціалізованих мов програмування, програмних пакетів, веб сервісів для аналізу та візуалізації даних. 

Ми підібрали для вас добірку доступних відкритих інструментів для аналізу даних:

 

Ліцензійне програмне забезпечення СумДУ в межах пакета Microsoft Office 365:

Excel – один з найдоступніших інструментів аналізу та візуалізації даних. Дозволяє швидко сортувати, фільтрувати, аналізувати дані. 

Power BI – комплексне програмне забезпечення бізнес-аналізу (Business Intelligence), яке дозволяє очищувати, консолідувати дані, перетворювати їх у зручний для аналізу формат, моделювати результат різних варіантів дій та відстежувати результати прийняття рішень.

 

Комерційні програмні продукти, що пропонують безкоштовні пакети:

Datawrapper – безкоштовний веб сервіс з відкритим кодом для створення дизайнерських діаграм, карт, таблиць, інфографіки, є адаптивним для різних пристроїв, операційних систем. 

Tableau Public – інструмент для аналізу даних, який пропонує інформацію за допомогою візуалізації даних без застосування програмування. Візуалізації, опубліковані в Tableau Public, можна вбудовувати в блоги, вебсторінки та обмінюватися електронною поштою чи соціальними мережами. Спільний вміст можна зробити доступним для завантаження.

 

Програмне забезпечення відкритого коду та ліцензії: 

Jupyter – веб додаток, дозволяє користувачу писати коди та текстові елементи різноманітної форми (абзаци, рівняння, заголовки, посилання, фігури). Інструмент дозволяє ділитися інтерактивними алгоритмами зі своєю аудиторією, зосереджуючись на навчанні.

Python – мова програмування, що дозволяє проводити обробку даних, аналіз, створювати візуалізацію, прогнози та збереження даних, що полегшує користувачеві реалізацію рішень, дотримуючись стандартів необхідних алгоритмів.

R – мова програмування і програмне середовище для статистичних обчислень, аналізу та зображення даних в графічному вигляді.

RStudio IDE – інтегроване середовище розробки для R, мови програмування обчислювальної статистики та візуалізації даних.

Open Refine – потужний інструмент для очищення, трансформації, аналізу, візуалізації даних.

 

Хмарні сервіси для аналізу даних та машинного навчання:

Google Colaboratory – хмарний сервіс, спрямований на спрощення досліджень в області машинного і глибокого навчання. Використовуючи Colaboratory, можна отримати віддалений доступ до ПК з під'єднаною відеокартою абсолютно безкоштовно. 

KDnuggets – відкрита платформа для пошуку програмного забезпечення для різних задач аналітики даних та машинного навчання.

Kaggle (Google LLC) – відкрита платформа з машинного навчання та аналізу даних.

Візуалізація (графічне представлення) підвищує ефективність сприйняття великих обсягів різноманітної інформації, дозволяє порівнювати величини даних та виявляти закономірності.

Найпоширеніші способи візуалізації даних:

  • графіки, діаграми, схеми
  • інфографіка
  • ілюстрації
  • інтерактивний сторітеллінг
  • бізнес-аналітика
  • карти та картограми

Для створення візуалізації даних та графічних об'єктів можна застосувати широке коло інструментів:

 

Платформи та сервіси для створення презентацій, інфографіки та графічного дизайну

Adobe Illustrator – ліцензований векторний графічний редактор для створення ілюстрацій та вебдизайну. Доступний в СумДУ на кафедрі журналістики (ауд. Г1106).

Adobe Photoshop – ліцензований професійний багатофункціональний графічний редактор, працює з растровими зображеннями, має векторні інструменти. Доступний в СумДУ на кафедрі журналістики (ауд. Г1106).

amCharts – створення інтерактивної інфографіки.

Calameo – сервіс для створення інтерактивних публікацій (у формі журналів, брошур, каталогів, звітів тощо). Інтерактивний документ створено так, щоб зберегти відчуття паперового документа: є можливість гортати сторінки, позначати цікаві моменти тощо. Є можливість безкоштовного користування.

Canva – кросплатформний безкоштовний графічний редактор з додатковими платними послугами. Надає доступ до вбудованої бібліотеки шаблонів, стокових фотографій, векторних зображень, графіки та шрифтів.

Crello – графічний онлайн-редактор, який дозволяє створювати зображення для соціальних мереж, рекламні банери, плакати, заголовки та ін. Пропонує понад 10 000 шаблонів у безкоштовному доступі. Має платну підписку з розширеними можливостями.

Desygner – онлайн-редактор для створення презентацій, рекламних матеріалів, постів для соціальних мереж та ін. Надає доступ до величезної кількості безкоштовного матеріалу, який ви зможете редагувати та створювати свої дизайни не порушуючи авторських прав.

Easel.ly – онлайн-інструмент, що дозволяє створювати інфографіку та візуалізувати дані з допомогою різноманітних іконок у вигляді рухомих чоловічків, ліній та діаграм. 

Genially – онлайн-інструмент зі створення презентацій, інтерактивних зображень, інфографіки, вікторини має широкий вибір візуальних ефектів та анімацій.

GIMP – програма для створення та обробки растрової графіки з підтримкою роботи з векторною графікою. Функціонал і призначення Gimp можна порівняти з Adobe Photoshop.

GIPHY – створення GIF-анімацій. 

Giphy GIF Maker – сервіс для створення анімованих GIF-відео та GIF слайд-шоу з підписами.

Piktochart – веб додаток, що пропонує безкоштовний та платні пакети для створення презентацій та інфографіки з використанням тематичних шаблонів.

Snappa – інструмент для створення графічного дизайну та інфографіки призначений для не дизайнерів. В безкоштовний доступ входить 5 завантажень на місяць. 

Vecteezy – це онлайн-редактор безкоштовної векторної графіки. Дозволяє завантажувати з каталогу, самостійно створювати векторну графіку та малювати кліп-арти в браузері, які можна зберігати та використовувати у власних проєктах. 

Venngage – онлайн-конструктор для створення графічного дизайну та інфографіки. Сервіс використовують компанії: Google, Forbes, Microsoft та інші. Дозволяє додавати відео прямо з YouTube. Безкоштовно дає змогу створити 5 шаблонів.

Visme – онлайн-платформа для створення інфографіки, онлайн-презентацій, анімацій, анімованих банерів та іншого візуального контенту.

 

Інструменти бібліометричних досліджень

VOSviewer – це програмний інструмент для побудови та візуалізації бібліометричних мереж, які можуть включати цитування, бібліографічне з’єднання, співцитування або співавторські зв’язки. VOSviewer Online створює можливість вбудовувати інтерактивні візуалізації в онлайн-платформи.

Інструкція користувача

 

Інструменти бізнес-аналітики

Tableau Public – інструмент для аналізу даних, який пропонує інформацію за допомогою візуалізації даних без застосування програмування. Візуалізації, опубліковані в Tableau Public вбудовуються в блоги, вебсторінки. Спільний вміст можна зробити доступним для завантаження.

 

Сервіси для створення діаграм та графіків

Dygraphs – інструмент для візуалізації великої кількості даних, дозволяє створювати та досліджувати інтерактивні, масштабовані діаграми.

Excel – програма для роботи з електронними таблицями, є складовою пакету Microsoft Office. Вона необхідна для проведення розрахунків, аналізу даних, прогнозування, складання графіків, таблиць і діаграм, обчислення простих і складних функцій.

Infogr.am – сервіс для створення інтерактивної візуалізації. Понад 30 типів діаграм і шість тем оформлення. Дані заносите в редакторі, завантажуєте в табличному або текстовому форматі або імпортуєте з хмари. Далі обираєте, що хочете отримати – діаграму, графік, карту.

Plotly – платформа, яка створює діаграми, графіки. Працює з JavaScript, Python, R, Matlab, Excel. Імпорт даних з декількох джерел (MySQL, Microsoft SQL Server, Redshift, Excel.

VisualizeFree – це хмарний сервіс працює як з загальнодоступними наборами даних, так і з власними, які ви завантажуєте. Підтримує xls, xlsx, csv. Створені візуалізації вбудовуються на сайти за допомогою iframe.  Візуалізацію можна експортувати в форматі Excel, PowerPoint і PDF. Сервіс безкоштовний.

Fusiontables – інструмент Google для створення діаграм, графіків і карт. Допомагає збирати, візуалізувати дані та показувати їх на сайті.

 

Карти та картограми

Картографічні сервіси – створюють карти, об'єкти та дані. Вони популярні серед користувачів та працюють в онлайн-режимі. Карти можна використовувати офлайн, вони мають бути попередньо завантажені на пристрій, мають менше можливостей ніж в онлайн-режимі.

 

ArcGIS Online – платформа з "хмарою" даних для спільної роботи. Обліковий запис ArcGIS Online дозволяє створювати, зберігати, управляти додатками, базовими картами та іншими просторовими даними. 

Bing Maps – картографічний сервіс Microsoft, функціонал Bing Maps. Перевагою сервісу є деталізація місцевості та висока якість зображення. Карти Bing містять фотографії з загальною роздільністю 121 трильйон пікселів. Наявні спеціальні жести управління та функція прокладання маршрутів по автошляхах, що призначені для роботи з сенсорного екрана. 

Exhibit – платформа дозволяє створювати інтерактивні карти та візуалізації, для статистичних та історичних наборів даних, таких як прапори різних країн або місця народження відомих людей.

Google Maps – набір додатків побудованих на основі відкритого картографічного сервісу. Знімання ведеться з використанням досконалої техніки, знімки регулярно оновлюються, з'являються схеми та фотографії нових маршрутів. Google Maps надають можливості для використання своїх карт в сторонніх сервісах. Використовуючи Google Maps API, можна розмістити будь-яку карту на зовнішньому сайті, керуючи нею через JavaScript API. 

InstantAtlas – сервіс для візуалізації даних з карт, у якому можна створювати інтерактивні динамічні та вузькопрофільні звіти, які об'єднують статистику та картографічну інформацію.

Mapme – інтерактивний інструмент для картографування.

Mind42 – відкрита онлайн-платформа для створення інтелект карт та проведення інтернет досліджень. Надає можливість зберігати колекції невеликих записів зі структурою посилань. 

NASA World Wind  3D інтерактивний віртуальний глобус, що використовує супутникові знімки NASA та аерознімання USGS для побудови тривимірних моделей Землі, Місяця, Марсу, Венери. Програма працює тільки під управлінням операційних систем Microsoft Windows.

OpenStreetMap – картографічний проєкт безкоштовної географічної карти світу, створений користувачами Інтернету. Дані отримані з відкритих джерел, передані урядовими та комерційними організаціями, та зібрані в ході досліджень місцевості рядовими учасниками проєкту. Дані від OpenStreetMap можна вільно використовувати для будь-яких цілей.

Snazzy Maps – інструмент для створення карт, призначений для роботи з Google Maps. Допоможе підібрати цікавий дизайн карти з готових зразків та створити унікальні стилі для оформлення карт місцевості.

Stat Planet – створення статичних та інтерактивних карт.

Wikimapia – відкритий багатомовний проєкт, що ґрунтується на поєднанні електронних мап (Google Maps, Google Earth та їм подібних) та Вікітехнологій. Ресурс безкоштовний і редагується користувачами під контролем адміністрації сайту. Користувачі можуть описувати об'єкти на онлайн-карті за допомогою вбудованих функцій редагування, додавати категорії, коментарі, описи та фотографії.

 

Інструменти для підбору шрифтів

1001 Free Fonts  широкий вибір безкоштовних шрифтів.

DaFont – архів шрифтів для звантаження.

Canva. Font combinations – знайдіть ідеальну комбінацію шрифтів для вашого проєкту.

Font Squirrel – безкоштовні шрифти.

FontFaceNinja – розширення для браузера, яке знаходить шрифти, що використовуються на сайті.

Google Fonts – безкоштовні шрифти оптимізовані для вебу.

 

Інструменти для підбору кольорів

0 to 255 – онлайн-інструмент, що допомагає знайти варіації будь-якого кольору.

Bootflat – онлайн-сервіс для створення кольорових схем у стилі flat.

Coolors.co – онлайн-генератор колірних схем для дизайнерів.

Colorful Gradients – сервіс для створення градієнтів.

Get UI Colors – онлайн-платформа для підбору кольорів для UI-дизайну.

Hex Colorrrs – онлайн-конвертер із Hex-моделі кольору в RGB.

New Flat UI Color Picker – онлайн-платформа для підбору кольорів для UI-дизайну.

Paletton – онлайн-сервіс для створення колірних схем.

Palette Creator – розширення браузера для створення колірної палітри з будь-якого зображення.

Презентація – це представлення результатів самостійної чи наукової роботи студента, викладача, науковця з опрацювання обраної теми, питання, завдання.

Мета презентації – набуття навичок з аналізу власної роботи та публічного представлення результатів дослідження. Ми підготували для вас добірку інструментів зі створення ефективних презентацій:

 

Canva – інструмент графічного дизайну, що надає доступ до фотографій, векторних зображень, графіки та шрифтів. 

Prezi – хмарний сервіс для створення інтерактивних презентацій в режимі онлайн. Безкоштовний доступ до інструментів сервісу триває 14 днів з моменту реєстрації на сайті.

PowerPoint – сервіс для створення та відтворення презентацій, що є частиною Microsoft Office.

Google Presentations – сервіс, схожий на Power Point за набором інструментів, але при цьому дає змогу створювати та редагувати презентації в онлайн цілою командою.

Piktochart – сервіс для створення презентацій у форматі інфографіки. Інструменти сайту дозволяють демонструвати статистичні дані, опитування, графіки, цифри, карти, таблиці тощо.

Playbuzz – онлайн-платформа для створення інтерактивного контенту: тести, опитування, слайд-шоу, статті з анімованими картинками.

Plotagon – програма дозволяє створювати анімовані тривимірні ролики-фільми. Герої у слайдах можуть виконувати найрізноманітніші дії.

Projeqt – сервіс для створення динамічних онлайн-презентацій. Наповнювати їх можна документами, зображеннями, фото, слайдами, посиланнями на YouTube-відео, аудіо, Google-карти, опитування та зображення (в Instagram, Flickr) з інтернету чи соціальних мереж. Користуватися сервісом можна безкоштовно.

Haiku Deck – сервіс дозволяє створювати презентації формату "картинка + текст".

Google Slides – інструмент офісного пакета Google, що входить до складу Google Диску. Google Slides пропонує ряд інтуїтивних і інноваційних функцій презентації.

Keynote – програма для створення презентацій, розроблена компанією Apple, входить до складу пакету програм iWork.

Moovly – сервіс для розробки мультимедійних презентацій, дозволяє створити анімовану відеопрезентацію і рекламний банер. 

PowToon – онлайн-ресурс для створення інтерактивних анімаційних відео та презентацій. Завдяки наявності бібліотеки медіа, шаблонів та різноманітних опцій, Powtoon є інструментом для створення коротких навчальних та маркетингових відео. 

Vyond – інструмент для створення мультимедійних презентацій.

Кожен з нас щоденно планує якісь справи, зустрічі, працює над проєктами та завданнями. Значно полегшити життя можуть онлайн-органайзери, які запам’ятають адреси та контакти, нагадають про важливі дати допоможуть упорядкувати інформацію різних форматів в одному місці. 

Ми підібрали для Вас найпопулярніші органайзери за видами завдань:

 

Планування особистих завдань

Google keep – безкоштовний сервіс призначений для створення, групування та зберігання нотаток. Дозволяє спільно редагувати нотатки, нагадувати про події. Google Keep доступний у вигляді додатків для Android-пристроїв та у Google Drive як інтернет-застосунок.

Microsoft To-Do  це хмарний додаток для управління завданнями. Дозволяє користувачам за наявності поштової скриньки Microsoft Office 365 управляти своїми завданнями зі смартфона, планшета і комп'ютера.

Pocket – безкоштовний додаток, що дозволяє зберігати статті, відео та сторінки сайтів, щоб прочитати їх пізніше в будь-який час, в тому числі й офлайн режимі. Доступний у вигляді вебверсії та додатків.

RescueTime – це додаток для відстеження витраченого часу та уваги. Він аналізує всі сайти, які відвідує користувач, групує їх за категоріями та формує докладні звіти у вигляді графіків та діаграм. Є можливість на певний час заблокувати деякі сайти, що заважають продуктивній діяльності. Пробна версія безкоштовна протягом двох тижнів. Надалі потрібно вибрати тарифний план. Доступний у вигляді додатків та вебверсії.

Simple Sticky Notes – безкоштовний додаток для створення нотаток на робочому столі. Нотатки можна пересувати, змінювати їх розмір, вносити до них будь-яку інформацію: нагадування, посилання і т. д. Обрана мелодія у встановлений час нагадає про важливу подію або завдання. Доступний для Windows та Android.

Tappsk – це додаток для людей, які хочуть менше думати про рутинні завдання та пам’ятати важливі речі. Дозволяє створювати список завдань, розбивати їх на етапи, розподіляти по категоріях та створювати нагадування у календарі, використовувати "трекер звичок", що дозволить відстежувати свої корисні звички для саморозвитку, дисципліни та здоров’я.

Telegram – це безкоштовний месенджер з функціями VoIP, що дозволяє обмінюватися текстовими, голосовими та відеоповідомленнями, стікерами та фотографіями, файлами багатьох форматів. Також можна здійснювати відео- і аудіодзвінки, організовувати конференції, розраховані на багато користувачів групи та канали. Доступний у вигляді додатків та вебверсії.

TimerTab – безкоштовний сервіс із функціями таймера, будильника та секундоміра. Допомагає планувати час за допомогою техніки "pomodori". Сервіс доступний у вигляді вебверсії та додатків.

WorkFlowy – потужний планувальник. Дозволяє створювати списки справ, записувати ідеї, зберігати нотатки та ділитися ними з друзями. Підтримує лише текстові дані. Доступний у вигляді додатків та вебверсії. Безкоштовно можна створити до 250 списків, для більшої кількості потрібно обрати тарифний план.

 

Планування зустрічей

Google Calendar – сервіс для планування зустрічей, подій і справ. Google Календар дає можливість розпланувати день або тиждень, сортувати події за датами та пріоритетами, нагадує про події через e-mail та SMS. Google Календар синхронізується на всіх пристроях, доступний у вигляді додатків та онлайн у браузері. Сервіс повністю безкоштовний, та прив’язаний до Google акаунту.

 

Ведення проєктів

Asana – універсальний таск-менеджер. Інтерфейс складається з різних робочих столів. Допомагає збирати всі завдання в одному місці та сортувати їх у зручному порядку. Дозволяє аналізувати ефективність роботи всієї команди та синхронізуватися з Google-календарем. Asana доступний онлайн у браузері або мобільному додатку. Безкоштовно можна підключити до 15 користувачів, для більшої кількості потрібно вибрати тарифний план.

Basecamp – інструмент для управління проєктами, спільної роботи й постановки завдань, складання графіків успішності роботи по проєктах. Має простий інтерфейс, велике сховище для файлів, дозволяє необмежену кількість користувачів. Безкоштовна версія має обмеження на 30 днів, а далі потрібно вибрати платний тарифний план.

KindReminderBot – безкоштовний телеграм-бот, який допомагає контролювати виконання задач, нагадує про дедлайни.

Miro – платформа для спільної роботи над проєктами. Інтерфейс побудований у вигляді інтерактивних дошок. Дозволяє завантажувати документи, таблиці, зображення, малювати схеми; спілкуватися в текстовому, голосовому та відеочаті. Працювати можна з браузера та мобільної версії. Безкоштовний план має обмеження до 3 дошок, для більшої кількості потрібно вибрати тарифний план.

Notion – додаток об'єднує величезну кількість інструментів: нотатки та списки справ, документи та таблиці, медіафайли, канбан-дошки та бази знань, календарі та нагадування. Дозволяє створювати тематичні сторінки з гіперпосиланнями, зберігати файли різних форматів. Усі компоненти можуть використовуватися індивідуально або спільно з іншими. Notion працює як у додатках, так і в браузері. Безкоштовна версія має обмеження до 5 користувачів, для більшої кількості учасників потрібно вибрати платний тарифний план.

Trello – хмарна програма для управління проєктами невеликих груп. Робота Trello побудована за принципом японської системи канбан-дошок, що дозволяє бачити весь обсяг робіт на одній дошці. Trello інтегрується з багатьма сервісами: Google Drive, OneDrive та ін. Програма доступна у вигляді мобільних додатків, десктоп-версії та онлайн. Базовий функціонал безкоштовний.

Wrike – це платформа для спільної роботи та управління проєктами, яку використовують високоефективні компанії по всьому світу. Дозволяє визначати пріоритетність завдань, ведення діалогів у завданнях та облік витраченого на проєкт часу. Безкоштовна версія має обмеження до 5 користувачів та платні тарифні плани. 

Worksection – онлайн система управління проєктами. Планування, контроль термінів виконання і бюджетів, створення звітів про виконану роботу та витрачений час, комунікація з клієнтом. Тестовий доступ 14 днів безкоштовного використання з обмеженням у 2 проєкти та 5 користувачів, доступно 5 платних тарифних планів. 

Перелік ліцензійного програмного забезпечення доступного для студентів та викладачів СумДУ.

Консультанти:

Коментарі