Журнал інженерних наук (Категорія А, Scopus, Сумський державний університет)
Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні (Категорія Б)
Автоматичне зварювання (Категорія Б)
Вібрації в техніці та технологіях (Категорія Б)
Вісник Вінницького політехнічного інституту (Категорія Б)
Вісник машинобудування та транспорту (Категорія Б)
Вісник Національного технічного університету "ХПІ". Серія: "Гідравлічні машини та гідроагрегати" Категорія Б
Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Машинознавство та САПР (Категорія Б)
Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Технологiї в машинобудуваннi (Категорія Б)
Інженерія природокористування (Категорія Б)
Машинобудування (Категорія Б)
Металургія (Категорія Б)
Механіка та математичні методи (Категорія Б)
Наука та інновації (Категорія А, Scopus, Web of Science)
Нові матеріали і технології в металургії та машинобудуванні (Категорія Б)
Опір матеріалів і теорія споруд (Категорія А)
Перспективні технології та прилади (Категорія Б)
Підйомно-транспортна техніка (Категорія Б)
Проблеми міцності (Категорія А, Scopus, Web of Science)
Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій (Категорія Б)
Проблеми тертя та зношування (Категорія Б)
Проблеми трибології (Категорія Б)
Світлотехніка та електроенергетика (Категорія Б)
Системні технології (Категорія Б)
Сучасні проблеми металургії (Категорія Б)
Сучасні технології в машинобудуванні та транспорті (Категорія Б)
Східно-Європейський журнал передових технологій (Категорія А, Scopus)
Техніка та енергетика (Категорія Б)
Технічна інженерія (Категорія Б)
Технічна механіка (Категорія Б)
Технічні науки та технології (Категорія Б)
Технології та інжиніринг (Категорія Б)
Трансфер інноваційних технологій (Категорія Б)
Український журнал із машинобудування і матеріалознавства (Категорія Б)
Холодильна техніка та технологія (Категорія Б)
Фізико-хімічна механіка матеріалів (Категорія А, Scopus, Web of Science)
Materials Science (Category А, Scopus, Web of Science)
Mechanics and Advanced Technologies (Category B)
Strength of Materials (Category А, Scopus, Web of Science)
У цьому розділі представлено перелік найновіших видань зі спеціальності "Прикладна механіка" з фонду Бібліотеки СумДУ.
Електронні версії видань доступні в Електронному каталозі за умови авторизації через Особистий кабінет.
Повний перелік книг доступний з Електронного каталогу, для цього скористайтесь пошуком за дисципліною.
Енергоефективні технології [Текст] : навч. посіб. / А. С. Мандрика, С. С. Антоненко, О. Г. Гусак та ін.; за заг. ред. А. С. Мандрики. — Суми : СумДУ, 2021. — 330 с
Іванов В. О. Технологічні основи гнучких автоматизованих виробництв [Електронний ресурс] : навч. посіб. / В. О. Іванов, І. М. Дегтярьов. — Суми : СумДУ, 2022. — 203 с.
Немикіна О. В. Поновлювані та альтернативні джерела енергії [Електронний ресурс] : навч. посіб. / О. В. Немикіна. — Запоріжжя : Запорізька політехніка, 2020. — 188 с.
Омельянов О. М. Безпека праці та життєдіяльності [Електронний ресурс] : навч. посіб. / О. М. Омельянов, А. В. Спірін, І. В. Твердохліб. — Вінниця : ВНАУ, 2020. — 334 с.
Охорона праці в галузі та цивільний захист [Електронний ресурс] : навч. посіб. / В. М. Курепін, К. М. Горбунова, В. М. Курепін та ін. — Полтава : МНАУ, 2020. — 266 с.
Пупань Л. І. Лазерні технології у машинобудуванні [Електронний ресурс] : навч. посіб. / Л. І. Пупань. — Харків : ХПІ, 2020. — 109 с.
Сєріков Я. О. Безпека життєдіяльності та охорона праці [Електронний ресурс] : підручник : у 2 ч. Ч.1 / Я. О. Сєріков, Л. Ф. Коженевські, М. В. Хворост. — Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2021. — 255 с.
Спеціальні гідромашини [Текст] : навч. посіб. / В. О. Панченко, О. В. Івченко, С. С. Мелейчук та ін. ; за заг. ред. В. О. Панченка. — Суми : СумДУ, 2021. — 229 с.
Теорія різання [Електронний ресурс] : пiдручник / О. В. Глоба, В. В. Вовк, Д. А. Красновид, В. I. Солодкий. — Київ : КПI iм. Iгоря Сiкорського, 2022. — 248 с.
Технічна термодинаміка, гідравліка і гідромашини [Електронний ресурс] : навч. посіб. Ч.1 : Технічна термодинаміка та гідростатика / В. Е. Дранковський, К. А. Миронов, Н. М. Фатєєва та ін. — Харків : ХПІ, 2020. — 194 с.
Технічна термодинаміка, гідравліка і гідромашини [Електронний ресурс] : навч. посіб. Ч.2 : Гідродинаміка та гідравлічні машини / В. Е. Дранковський, К. А. Миронов, Н. М. Фатєєва та ін. — Харків : ХПІ, 2020. — 224 с.
Ратушний О. В. VI технологічний уклад: перспективи розвитку систем, які передають енергію рідині [Текст] : монографія / О. В. Ратушний. — Суми : СумДУ, 2020. — 212 с.
Всесвітня організація інтелектуальної власності (англ. World Intellectual Property Organization, WIPO) – спеціалізоване агентство ООН, створене з метою заохочення творчої діяльності з забезпечення захисту інтелектуальної власності в усьому світі.
Інститут інженерів з електротехніки та електроніки (англ. Institute of Electrical and Electronics Engineers) – міжнародна організація інженерів у галузі електротехніки, радіоелектроніки та радіоелектронної промисловості. Світовий лідер в галузі розроблення стандартів з електроніки та електротехніки. IEEE видає третину технічної літератури, що стосується застосування комп'ютерів, управління, електроінженерії, та понад 100 журналів, популярних у середовищі професіоналів, проводить на рік понад 300 великих конференцій.
Міжнародна електротехнічна комісія (англ. International Electrotechnical Commission, IEC) – міжнародна організація зі стандартизації у сфері електричних, електронних і суміжних технологій.
Міжнародне енергетичне агентство (англ. International Energy Agency, IEA) – автономний міжнародний орган в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
IET – містить понад 40 журналів відкритого доступу, що охоплюють широкий спектр інженерних і технологічних галузей.
Міжнародна рада з системної інженерії – некомерційна організація, яка має за мету розвиток системної інженерії та професійне зростання системних інженерів.
Internet Engineering Task Force, IETF – міжнародна некомерційна асоціація з поточних питань технічних та організаційних проблем по мережних стандартах.
Internet Research Task Force, IRTF – дослідницька група міжнародної некомерційної асоціації з питань розвитку технологій майбутнього.
Відоме академічне видавництво книг та журналів (раніше - Versita), видає понад 400 назв (і власних, і "запрошених") академічних журналів з різних дисциплін, здебільшого з країн Центральної та Східної Європи.
Дозволяє користувачам знаходити та отримувати доступ до найбільш релевантної інформації за тематикою їхніх досліджень, швидко аналізувати результати наукових досліджень, а також збирати ідеї для формування дослідницької та публікаційної стратегій. Ресурс об’єднує інформацію про десятки мільйонів наукових статей, патентів, грантів, клінічних досліджень, а також містить безліч інших поєднаних даних.
База даних надає доступ до метаданих та повних текстів книг академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет. Сервіс дає можливість здійснювати пошук книг за такими параметрами: назва книги, автор, ключові слова, анотації до книг, видавець, ISSN/ISBN книги чи за всіма перерахованими елементами.
Онлайн-каталог, який індексує та надає доступ до понад 16 500 повнотекстових рецензованих наукових журналів із відкритим доступом, рецензованих експертами з усіх галузей знань та різними мовами.
Надає вільний доступ до наукової літератури для підтримки використання досліджень та інформації з метою поліпшити якість навчання, викладання, досліджень. База індексує близько 50 000 статей з 2 300 журналів, які публікують видавці зі 103 країн. Для індексації на сайті розглядаються та оцінюються тисячі ресурсів, щоб допомогти дослідникам вибрати ключові вебсайти та журнали згідно з темою дослідження. Продукт функціонує як шлюз, який постачає метадані проіндексованих статей в соціальні мережі, інші системи індексації та електронні бібліотеки.
База даних, що містить найактуальнішу інформацію з найкращих наукових джерел для інноваційних проектів. Пошук проводиться лише на відібраних сайтах.
Видавництво надає доступ до більш ніж 200 рецензованих наукових журналів відкритого доступу з інженерії, математики, фізики, хімії, комп'ютерних наук, біології, медицини та ін. видавничої корпорації Hindawi.
Інформаційно-виробнича система по забезпеченню осіб даними з питань освіти. IBC "ОСВІТА" дозволяє створити єдину інформаційну структуру обробки даних, забезпечивши їх достовірність і цілісність, надійні механізми захисту, якісне поліпшення умов роботи користувачів системи, якими є співробітники структурних підрозділів міністерств, управлінь і навчальних закладів.
Для користування платформою необхідна реєстрація.
Видавництво книг із відкритим доступом. Ресурс містить 5 500 книг з різних галузей науки та техніки (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про землю та суспільні науки, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство, психологія, бізнес, менеджмент та економіка) і медицини.
Institute of Physics Publishing – видавнича компанія британського Інституту фізики, що видає журнали, збірники статей і матеріали наукових конференцій з математики, фізики, хімії, біоінженерії, техніки, медицини. Детальніше про ресурс. Доступ надано до 31 грудня 2025 року.
Японський портал наукової інформації, який надає доступ до понад 740 наукових журналів, близько 360 тис. статей з різних галузей знань.
Портал журналів відкритого доступу. Понад 7 000 назв академічних журналів. Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.
База містить реферати наукових досліджень, велику кількість німецьких дослідницьких звітів, записи з усіх областей наук, інженерії та технології.
База даних, спрямована на зберігання й поширення наукових статей з таких галузей знань, як енергетика, навколишнє середовище, здоров’я, когнітивні системи взаємодії, електронні інфраструктури, соціально-економічні й гуманітарні науки. OpenAIRE – це проєкт доступу до результатів здійснених на території європейських держав наукових досліджень, зокрема до тих, які фінансуються Європейським Союзом, Європейською комісією, а також проводяться в рамках програми "Горизонт-2020".
Найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців. У доступі – майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних. Доступ триватиме до 31 грудня 2022 року. Детальніше про ресурс.
Повнотекстова база даних рецензованих наукових статей журналів та розділів книг із понад 2 500 журналів та 39 000 книг видавництва Elsevier.
Детальніше.
Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Scopus пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у різних сферах науки, а також розумні інструменти для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень. Розробником та власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Детальніше
Архів рецензованих наукових журналів у всіх галузях науки з відкритим доступом видавництва Springer та міждисциплінарна база даних.
Веб-сервіс містить статистичні бази даних ООН, таблиці та глосарії, які вміщують понад 60 мільйонів записів, охоплюють широке коло тем, зокрема сільське господарство, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров'я, ВІЛ/СНІД, злочинність, Human Development, промисловість, інформаційні та комунікаційні технології, National Accounts, населення/біженці, туризм, торгівлю, а також Millennium Development Goals indicator.
Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна платформа, на якій розміщено бази наукової літератури та патентів. Ресурс має вбудовані можливості пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією. Платформа індексує наукову літературу з 1900 року. Детальніше