Інструменти для аналізу та візуалізації даних

Візуалізація (графічне представлення) підвищує ефективність сприйняття великих обсягів різноманітної інформації, дозволяє порівнювати величини даних та виявляти закономірності.

Найпоширеніші способи візуалізації даних:

  • графіки, діаграми, схеми;
  • інфографіки;
  • ілюстрації;
  • інтерактивний сторітеллінг;
  • бізнес-аналітика;
  • картографічні сервіси.

Для створення візуалізації даних та графічних об'єктів можна застосувати широке коло інструментів:

 

Платформи та сервіси для створення презентацій, інфографіки та графічного дизайну

Adobe Illustrator – ліцензований векторний графічний редактор для створення ілюстрацій та вебдизайну. Доступний в СумДУ на кафедрі журналістики (ауд. Г1106).

Adobe Photoshop – ліцензований професійний багатофункціональний графічний редактор, працює з растровими зображеннями, має векторні інструменти. Доступний в СумДУ на кафедрі журналістики (ауд. Г1106).

amCharts – створення інтерактивної інфографіки.

Calameo – сервіс для створення інтерактивних публікацій (у формі журналів, брошур, каталогів, звітів тощо). Інтерактивний документ створено так, щоб зберегти відчуття паперового документа: є можливість гортати сторінки, позначати цікаві моменти тощо. Є можливість безкоштовного користування.

Canva – кросплатформний безкоштовний графічний редактор з додатковими платними послугами. Надає доступ до вбудованої бібліотеки шаблонів, стокових фотографій, векторних зображень, графіки та шрифтів.

Crello – графічний онлайн-редактор, який дозволяє створювати зображення для соціальних мереж, рекламні банери, плакати, заголовки та ін. Пропонує понад 10 000 шаблонів у безкоштовному доступі. Має платну підписку з розширеними можливостями.

Desygner – онлайн-редактор для створення презентацій, рекламних матеріалів, постів для соціальних мереж та ін. Надає доступ до величезної кількості безкоштовного матеріалу, який ви зможете редагувати та створювати свої дизайни не порушуючи авторських прав.

Easel.ly – онлайн-інструмент, що дозволяє створювати інфографіку та візуалізувати дані з допомогою різноманітних іконок у вигляді рухомих чоловічків, ліній та діаграм. 

Genially – онлайн-інструмент зі створення презентацій, інтерактивних зображень, інфографіки, вікторини має широкий вибір візуальних ефектів та анімацій.

GIMP – програма для створення та обробки растрової графіки з підтримкою роботи з векторною графікою. Функціонал і призначення Gimp можна порівняти з Adobe Photoshop.

GIPHY – створення GIF-анімацій. 

Giphy GIF Maker – сервіс для створення анімованих GIF-відео та GIF слайд-шоу з підписами.

Piktochart – вебдодаток, що пропонує безкоштовний та платні пакети для створення презентацій та інфографіки з використанням тематичних шаблонів.

Snappa – інструмент для створення графічного дизайну та інфографіки призначений для не дизайнерів. В безкоштовний доступ входить 5 завантажень на місяць. 

Vecteezy – це онлайн-редактор безкоштовної векторної графіки. Дозволяє завантажувати з каталогу, самостійно створювати векторну графіку та малювати кліп-арти в браузері, які можна зберігати та використовувати у власних проєктах. 

Venngage – онлайн-конструктор для створення графічного дизайну та інфографіки. Сервіс використовують компанії: Google, Forbes, Microsoft та інші. Дозволяє додавати відео прямо з YouTube. Безкоштовно дає змогу створити 5 шаблонів.

Visme – онлайн-платформа для створення інфографіки, онлайн-презентацій, анімацій, анімованих банерів та іншого візуального контенту.

 

Інструменти бібліометричних досліджень

VOSviewer – це програмний інструмент для побудови та візуалізації бібліометричних мереж, які можуть включати цитування, бібліографічне з’єднання, спів цитування або співавторські зв’язки. VOSviewer Online створює можливість вбудовувати інтерактивні візуалізації в онлайн-платформи.

Інструкція користувача

 

Інструменти бізнес-аналітики

Tableau Public – інструмент для аналізу даних, який пропонує інформацію за допомогою візуалізації даних без застосування програмування. Візуалізації, опубліковані в Tableau Public вбудовуються в блоги, вебсторінки. Спільний вміст можна зробити доступним для завантаження.

 

Сервіси для створення діаграм та графіків

Dygraphs – інструмент для візуалізації великої кількості даних, дозволяє створювати та досліджувати інтерактивні, масштабовані діаграми.

Excel – програма для роботи з електронними таблицями, є складовою пакету Microsoft Office. Вона необхідна для проведення розрахунків, аналізу даних, прогнозування, складання графіків, таблиць і діаграм, обчислення простих і складних функцій.

Infogr.am – сервіс для створення інтерактивної візуалізації. Понад 30 типів діаграм і шість тем оформлення. Дані заносите в редакторі, завантажуєте в табличному або текстовому форматі або імпортуєте з хмари. Далі обираєте, що хочете отримати – діаграму, графік, карту.

Plotly – платформа, яка створює діаграми, графіки. Працює з JavaScript, Python, R, Matlab, Excel. Імпорт даних з декількох джерел (MySQL, Microsoft SQL Server, Redshift, Excel.

VisualizeFree – це хмарний сервіс працює як з загальнодоступними наборами даних, так і з власними, які ви завантажуєте. Підтримує xls, xlsx, csv. Створені візуалізації вбудовуються на сайти за допомогою iframe.  Візуалізацію можна експортувати в форматі Excel, PowerPoint і PDF. Сервіс безкоштовний.

Fusiontables – інструмент Google для створення діаграм, графіків і карт. Допомагає збирати, візуалізувати дані та показувати їх на сайті.

 

Картографічні сервіси

Картографічні сервіси – створюють карти, об'єкти та дані. Вони популярні серед користувачів та працюють в онлайн-режимі. Карти можна використовувати офлайн, вони мають бути попередньо завантажені на пристрій, мають менше можливостей ніж в онлайн-режимі.

 

ArcGIS Online – платформа з "хмарою" даних для спільної роботи. Обліковий запис ArcGIS Online дозволяє створювати, зберігати, управляти додатками, базовими картами та іншими просторовими даними. 

Bing Maps – картографічний сервіс Microsoft, функціонал Bing Maps. Перевагою сервісу є деталізація місцевості та висока якість зображення. Карти Bing містять фотографії з загальною роздільністю 121 трильйон пікселів. Наявні спеціальні жести управління та функція прокладання маршрутів по автошляхах, що призначені для роботи з сенсорного екрана. 

Exhibit – платформа дозволяє створювати інтерактивні карти та візуалізації, для статистичних та історичних наборів даних, таких як прапори різних країн або місця народження відомих людей.

Google Maps – набір додатків побудованих на основі відкритого картографічного сервісу. Знімання ведеться з використанням досконалої техніки, знімки регулярно оновлюються, з'являються схеми та фотографії нових маршрутів. Google Maps надають можливості для використання своїх карт в сторонніх сервісах. Використовуючи Google Maps API, можна розмістити будь-яку карту на зовнішньому сайті, керуючи нею через JavaScript API. 

InstantAtlas – сервіс для візуалізації даних з карт, у якому можна створювати інтерактивні динамічні та вузькопрофільні звіти, які об'єднують статистику та картографічну інформацію.

Mapme – інтерактивний інструмент для картографування.

Mind42 – відкрита онлайн-платформа для створення інтелект карт та проведення інтернет досліджень. Надає можливість зберігати колекції невеликих записів зі структурою посилань. 

NASA World Wind  3D інтерактивний віртуальний глобус, що використовує супутникові знімки NASA та аерознімання USGS для побудови тривимірних моделей Землі, Місяця, Марсу, Венери. Програма працює тільки під управлінням операційних систем Microsoft Windows.

OpenStreetMap – картографічний проєкт безкоштовної географічної карти світу, створений користувачами Інтернету. Дані отримані з відкритих джерел, передані урядовими та комерційними організаціями, та зібрані в ході досліджень місцевості рядовими учасниками проєкту. Дані від OpenStreetMap можна вільно використовувати для будь-яких цілей.

Snazzy Maps – інструмент для створення карт, призначений для роботи з Google Maps. Допоможе підібрати цікавий дизайн карти з готових зразків та створити унікальні стилі для оформлення карт місцевості.

Stat Planet – створення статичних та інтерактивних карт.

Wikimapia – відкритий багатомовний проєкт, що ґрунтується на поєднанні електронних мап (Google Maps, Google Earth та їм подібних) та Вікітехнологій. Ресурс безкоштовний і редагується користувачами під контролем адміністрації сайту. Користувачі можуть описувати об'єкти на онлайн-карті за допомогою вбудованих функцій редагування, додавати категорії, коментарі, описи та фотографії.

 

Інструменти для підбору шрифтів

 

1001 Free Fonts  понад 65 000 безкоштовних шрифтів для Windows і Mac. Нові шрифти додаються щодня.

DaFont – архів шрифтів для завантаження.

Canva. Font combinations – знайдіть ідеальну комбінацію шрифтів для вашого проєкту.

Font Squirrel – безкоштовні шрифти.

Google Fonts – безкоштовні шрифти оптимізовані для вебу.

 

 

Інструменти для підбору кольорів

 

0 to 255 – онлайн-інструмент, що допомагає знайти варіації будь-якого кольору.

Bootflat – онлайн-сервіс для створення кольорових схем у стилі flat.

Brand Colors – колекція кольорів, якими користуються відомі бренди.

Coolors.co – онлайн-генератор колірних схем для дизайнерів.

Colorful Gradients – сервіс для створення градієнтів.

Color Extraction Effect – інструмент для визначення колірної гами з картинки. Він сканує зображення, визначає всі його кольори і з них вибирає невелику палітру відтінків, що вдало поєднуються один з одним. Вимагає скачування.

Get UI Colors – онлайн-платформа для підбору кольорів для UI-дизайну.

Flat UI Colors – сайт дозволяє підбирати палітри кольорів за насиченістю та яскравістю.

Hex Colorrrs – онлайн-конвертер із Hex-моделі кольору в RGB.

New Flat UI Color Picker – онлайн-платформа для підбору кольорів для UI-дизайну.

Paletton – онлайн-сервіс для створення колірних схем.

Palette Creator – розширення браузера для створення колірної палітри з будь-якого зображення.

Презентація – це представлення результатів самостійної чи наукової роботи студента, викладача, науковця з опрацювання обраної теми, питання, завдання.

Мета презентації – набуття навичок з аналізу власної роботи та публічного представлення результатів дослідження. Ми підготували для вас добірку інструментів зі створення ефективних презентацій:

 

Canva – інструмент графічного дизайну, що надає доступ до фотографій, векторних зображень, графіки та шрифтів. 

Prezi – хмарний сервіс для створення інтерактивних презентацій в режимі онлайн. Безплатний доступ до інструментів сервісу триває 14 днів з моменту реєстрації на сайті.

PowerPoint – сервіс для створення та відтворення презентацій, що є частиною Microsoft Office.

Google Presentations – сервіс, схожий на Power Point за набором інструментів, але при цьому дає змогу створювати та редагувати презентації в онлайн цілою командою.

Piktochart – сервіс для створення презентацій у форматі інфографіки. Інструменти сайту дозволяють демонструвати статистичні дані, опитування, графіки, цифри, карти, таблиці тощо.

Playbuzz – онлайн-платформа для створення інтерактивного контенту: тести, опитування, слайд-шоу, статті з анімованими картинками.

Plotagon – програма дозволяє створювати анімовані тривимірні ролики-фільми. Герої у слайдах можуть виконувати найрізноманітніші дії.

Projeqt – сервіс для створення динамічних онлайн-презентацій. Наповнювати їх можна документами, зображеннями, фото, слайдами, посиланнями на YouTube-відео, аудіо, Google-карти, опитування та зображення (в Instagram, Flickr) з інтернету чи соціальних мереж. Користуватися сервісом безплатне.

Haiku Deck – сервіс дозволяє створювати презентації формату "картинка + текст".

Google Slides – інструмент офісного пакета Google, що входить до складу Google Диску. Google Slides пропонує ряд інтуїтивних і інноваційних функцій презентації.

Keynote – програма для створення презентацій, розроблена компанією Apple, входить до складу пакету програм iWork.

Moovly – сервіс для розробки мультимедійних презентацій, дозволяє створити анімовану відеопрезентацію і рекламний банер. 

PowToon – онлайн-ресурс для створення інтерактивних анімаційних відео та презентацій. Завдяки наявності бібліотеки медіа, шаблонів та різноманітних опцій, Powtoon є інструментом для створення коротких навчальних та маркетингових відео. 

Vyond – інструмент для створення мультимедійних презентацій.

 

Аналіз даних – це робота з даними з метою їх правильного впорядкування, інтерпретування за допомогою аналітичних та статистичних інструментів, пошуку корисної інформації для прийняття раціональних рішень.

Існує багато універсальних та спеціалізованих мов програмування, програмних пакетів, веб сервісів для аналізу та візуалізації даних. 

Ми підібрали для вас добірку доступних відкритих інструментів для аналізу даних:

 

Ліцензійне програмне забезпечення СумДУ в межах пакету Microsoft Office 365:

Excel – один з найдоступніших інструментів аналізу та візуалізації даних. Дозволяє швидко сортувати, фільтрувати, аналізувати дані. 

Power BI – комплексне програмне забезпечення бізнес-аналізу (Business Intelligence), яке дозволяє очищувати, консолідувати дані, перетворювати їх у зручний для аналізу формат, моделювати результат різних варіантів дій та відстежувати результати прийняття рішень.

 

Комерційні програмні продукти, що пропонують безкоштовні пакети:

Datawrapper – безкоштовний веб сервіс з відкритим кодом для створення дизайнерських діаграм, карт, таблиць, інфографіки, є адаптивним для різних пристроїв, операційних систем. 

Tableau Public – інструмент для аналізу даних, який пропонує інформацію за допомогою візуалізації даних без застосування програмування. Візуалізації, опубліковані в Tableau Public, можна вбудовувати в блоги, вебсторінки та обмінюватися електронною поштою чи соціальними мережами. Спільний вміст можна зробити доступним для завантаження.

 

Програмне забезпечення відкритого коду та ліцензії: 

Jupyter – веб додаток, дозволяє користувачу писати коди та текстові елементи різноманітної форми (абзаци, рівняння, заголовки, посилання, фігури). Інструмент дозволяє ділитися інтерактивними алгоритмами зі своєю аудиторією, зосереджуючись на навчанні.

Python – мова програмування, що дозволяє проводити обробку даних, аналіз, створювати візуалізацію, прогнози та збереження даних, що полегшує користувачеві реалізацію рішень, дотримуючись стандартів необхідних алгоритмів.

R – мова програмування і програмне середовище для статистичних обчислень, аналізу та зображення даних в графічному вигляді.

RStudio IDE – інтегроване середовище розробки для R, мови програмування обчислювальної статистики та візуалізації даних.

Open Refine – потужний інструмент для очищення, трансформації, аналізу, візуалізації даних.

 

Хмарні сервіси для аналізу даних та машинного навчання:

Google Colaboratory – хмарний сервіс, спрямований на спрощення досліджень в області машинного і глибокого навчання. Використовуючи Colaboratory, можна отримати віддалений доступ до ПК з під'єднаною відеокартою абсолютно безкоштовно. 

KDnuggets – відкрита платформа для пошуку програмного забезпечення для різних задач аналітики даних та машинного навчання.

Kaggle (Google LLC) – відкрита платформа з машинного навчання та аналізу даних.

Консультанти:

Коментарі