Образ (Категорія Б, СумДУ)
Актуальні проблеми української лінгвістики: теорія і практика (Категорія Б)
Вісник Національного університету «Львівська політехніка»: журналістика (Категорія Б)
Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія «Філологія» (Категорія Б)
Вчені записки Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського, серія «Філологія. Журналістика» (Категорія Б)
Лінгвістичні студії (Категорія Б)
Лінгвостилістичні студії (Категорія Б)
Наукові записки Інституту журналістики (Категорія Б)
Рукописна та книжкова спадщина України (Категорія А, Web of Science)
У цьому розділі представлено перелік нових видань з фонду Бібліотеки СумДУ з журналістики.
Електронні версії видань доступні в Електронному каталозі за умови авторизації через Особистий кабінет.
Повний перелік книг доступний з Електронного каталогу, для цього скористайтесь пошуком за дисципліною.
Почепцов Г. Фейк: технології спотворення реальності [Текст] / Г. Почепцов. — Київ : Видавничий дім "Києво-могилянська академія", 2020. — 224 с.
Український правопис (2019) — правопис української мови, система загальноприйнятих правил, які визначають способи передавання мовлення на письмі. Текст
LanguageTool — онлайн-ресурс для перевірки граматики та пунктуації текстів 30 мовами. Залежно від типу помилки (лексична, пунктуаційна чи орфографічна), слово підсвічується відповідним кольором. При наведенні на слово, ресурс пропонує більш влучні варіанти заміни. Ресурс має мобільну версію, за активізацією якої, текст перевіряється автоматично. Багато користувачів кажуть, що цей інструмент може виправити граматичні помилки, які не може виявити жоден інший додаток. Інструмент доступний для всіх, єдине, що потрібно зробити, це встановити програмне забезпечення на свій комп’ютер.
MOVA.info — лінгвістичний портал, який містить правила правопису, словники, онлайн транслітерацію, проєкти з української мови, ігри, посилання на корисні ресурси. Як редагувати свій текст
«Мова – ДНК нації» — безкоштовний сервіс перевірки текстів на грамотність.
Onlinecorrector — ресурс, який допомагає виправляти помилки за допомогою текстового редактора Google Документи. Автоматично знаходить орфографічні, пунктуаційні, граматичні та стилістичні помилки.
R2U.org.ua — надає онлайн-доступ до російсько-українських та українсько-російських словників, зокрема перевірку правопису.
Soloveiko — сайт для перевірки текстів на помилки будь-якого типу. Має мінімалістичний і зручний у користуванні інтерфейс.
«Словотвір» — онлайн-майданчик для колективного пошуку, обговорення та вибору перекладів запозичених слів, термінів та словосполучень.
Словник скорочень української мови — найбільший у світі словник скорочень української мови в інтернеті та єдиним словник, який містить нові та сучасні скорочення і поповнюєтся щоденно.
Ginger Online — інтуїтивний інструмент виправляє граматичні помилки, орфографічні помилки та надає пропозиції щодо перефразовування речень. Інструмент має статистику, яка дозволяє відстежувати кількість слів та читабельність. Безкоштовна версія має основні функції: орфографія, граматика та спеціальний словник. Преміальна версія охоплює вдосконалену граматику, красномовство та плагіат.
Grammarly — безкоштовний онлайн-редактор тексту, який виправляє понад 150 типів помилок. Підтримує різні стилі письма, включаючи дописи в блогах, ділові тексти, академічне письмо. При введенні або копіюванні тексту всі помилки автоматично позначаються.
LanguageTool — онлайн-ресурс для перевірки граматики та пунктуації текстів 30 мовами. Залежно від типу помилки (лексична, пунктуаційна чи орфографічна) слово підсвічується відповідним кольором. При наведенні на слово ресурс пропонує більш влучні варіанти заміни. Ресурс має мобільну версію, за активізацією якої текст перевіряється автоматично.
Online Correction — онлайн-перевірка граматики та пунктуації у тексті. Автоматичне виправлення пропонує кілька англійських діалектів, включаючи англійську, американську та австралійську англійську. Усі виправлені помилки можна побачити на окремій сторінці.
SpellCheckPlus Pro — інструмент перевірки граматики англомовних текстів.
ProWritingAid — інструмент з перевірки граматики, допомагає підвищити читабельність. Безкоштовна версія дозволяє писати 19 звітів і редагувати 500 слів одночасно, а преміальна версія має усі 25 звітів і не має обмежень у кількості слів.
Академія української преси - некомерційна організація, яка сприяє критичному споживанню медіа, дотриманню стандартів журналістики, навчає медіаграмоності.
HelpSMI — це медіа-платформа, де журналісти можуть отримувати коментарі від профільних експертів; інсайдерська інформація, якої Вам бракувало для довершеного матеріалу.
Microdata Library — служба, створена для полегшення доступу до мікроданих, які надають інформацію про людей, які живуть в країнах, що розвиваються, їх установи, навколишнє середовище, їх громади і функціонування їх економіки.
Кодекс етики українського журналіста. Комісія з журналістської етики
Опендатабот — дозволяє перевірити дані по ФОП та юридичним особам в Україні; дослідження даних з відкритих джерел; пошук актуальної інформації за базами електронного декларування та податкового обліку.
Всеукраїнський портал відкритих даних — надає доступ до усієї інформації відомств, компаній та міністерств щодо різних напрямів їхньої діяльності.
Детектор медіа - українське інтернет-видання про медіа від команди Наталії Лигачової.
Електронна версія українського правопису.
Культура мови на щодень - інформаційно-довідкова система.
Словник термінів міжкультурної комунікації
Словник.ua - портал української мови та культури.
Google Trends — тренди ЗМІ та інтернет-обговорень у світі та окремих країнах. Із цим сервісом вивчення трендів інтернет-пошуку та найбільш обговорюваних тем стає простішим. Google Trends lessons — посібники з користування сервісом.
VoxCheck — платформа перевірки фактів. Перевірка висловлювань політиків та лідерів думок, які вони доносять до широкої аудиторії — в інтерв’ю провідним ЗМІ чи під час політичних ток-шоу.
База даних, спрямована на зберігання й поширення наукових статей з таких галузей знань, як енергетика, навколишнє середовище, здоров’я, когнітивні системи взаємодії, електронні інфраструктури, соціально-економічні й гуманітарні науки. OpenAIRE – це проєкт доступу до результатів здійснених на території європейських держав наукових досліджень, зокрема до тих, які фінансуються Європейським Союзом, Європейською комісією, а також проводяться в рамках програми "Горизонт-2020".
База даних відкритого доступу до монографій в галузі гуманітарних та соціальних наук. Повні тексти в pdf форматі. Підтримується консорціумом університетських наукових видавництв Європи, надає доступ до понад 700 найменувань книжок англійською та іншими європейськими мовами з суспільствознавства, соціології, економіки, юриспруденції, історії, філології, мовознавства, мистецтва. OAPEN містить монографії англійською, німецькою, італійською мовою.
Портал містить колекцію французьких журналів: повні тексти близько 90 тисяч статей, близько 14 тисяч аудіофайлів (версій), статей з 72 найменувань періодичних видань, що охоплюють наступні дисципліни: філософія, антропологія, археологія, мистецтво, економіка, географія, історія, інформація, комунікації в галузі науки, юриспруденція, лінгвістика, література, політологія, психологія, соціологія.
Повнотекстова база даних рецензованих наукових статей журналів та розділів книг із понад 2 500 журналів та 39 000 книг видавництва Elsevier.
Детальніше.
Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Scopus пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у різних сферах науки, а також розумні інструменти для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень. Розробником та власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Детальніше
Платформа представляє доступ до електронних ресурсів видавництва Springer – одного з найбільших європейських постачальників наукової інформації. Інформаційна база містить понад 2 700 періодичних видань з усіх дисциплін.
Доступ з локальної мережі та віддалено. Для доступу заповніть форму.
Веб-сервіс містить статистичні бази даних ООН, таблиці та глосарії, які вміщують понад 60 мільйонів записів, охоплюють широке коло тем, зокрема сільське господарство, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров'я, ВІЛ/СНІД, злочинність, Human Development, промисловість, інформаційні та комунікаційні технології, National Accounts, населення/біженці, туризм, торгівлю, а також Millennium Development Goals indicator.
Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна платформа, на якій розміщено бази наукової літератури та патентів. Ресурс має вбудовані можливості пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією. Платформа індексує наукову літературу з 1900 року. Детальніше
Загальнодержавна технологічна платформа, яка забезпечує процеси редакційного опрацювання, публікації та після публікаційної підтримки наукових періодичних видань України. Ресурс розвивається на засадах партнерства видавців та бібліотек України. Містить журнали України з історії, економіки, культурології, медицини, мистецтвознавства, педагогіки, політології, технічних наук, фізики та математики, філології, філософії.