Філологічні трактати (Категорія Б, СумДУ)
Актуальні проблеми філології та перекладознавства (Категорія Б)
Актуальні проблеми української лінгвістики: теорія і практика
Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Філологічні науки (Категорія Б)
Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Філологічні науки (Категорія Б)
Вісник Університету імені Альфреда Нобеля. Серія «Філологічні науки» (Категорія Б)
Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія «Філологія» (Категорія Б)
Закарпатські філологічні студії (Категорія Б)
Записки з романо-германської філології (Категорія Б)
Записки з українського мовознавства (Категорія Б)
Іноземна філологія (Категорія Б)
Іноземні мови (Категорія Б)
Культура слова (Категорія Б)
Література та культура Полісся Категорія Б
Львівський філологічний часопис (Категорія Б)
Мова: класичне – модерне – постмодерне (Категорія Б)
Мовознавчий вісник (Категорія Б)
Міжнародний філологічний часопис (Категорія Б)
Мовні і концептуальні картини світу (Категорія Б)
Мовознавство (Категорія Б)
Мова (Категорія Б)
Нова філологія (Категорія Б)
Новітня освіта Категорія А
Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Філологія (Категорія Б)
Науковий вісник Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського: Лінгвістичні науки (Категорія Б)
Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Германістика та міжкультурна комунікація» (Категорія Б)
Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Серія: германська філологія (Категорія Б)
Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Філологія (мовознавство) (Категорія Б)
Наукові записки Національного університету «Острозька академія»: серія «Філологія» (Категорія Б)
Південний архів (філологічні науки) (Категорія Б)
Прикарпатський вісник Наукового товариства імені Шевченка. Слово (Категорія Б)
Рідне слово в етнокультурному вимірі (Категорія Б)
Сучасні дослідження з іноземної філології (Категорія Б)
Синопсис: текст, контекст, медіа (Категорія Б)
Слово і час (Категорія Б)
Східний світ Категорія А
Українська мова (Категорія Б)
Українське мовознавство (Категорія Б)
Advanced Linguistics Категорія Б
East European Journal of Psycholinguistics Категорія А
Folia Philologica Категорія Б
У цьому розділі представлено перелік нових видань з фонду Бібліотеки СумДУ з філології.
Електронні версії видань доступні в Електронному каталозі за умови авторизації через Особистий кабінет.
Повний перелік книг доступний з Електронного каталогу, для цього скористайтесь пошуком за дисципліною.
Дегтярьова Т. О. Українська мова для іноземців у таблицях та коментарях [Текст] : навч. посіб. / Т. О. Дегтярьова, Г. В. Дядченко, Л. А. Кулішенко. — Суми : СумДУ, 2021. — 123 с.
Krenn W. Motive. Kompaktkurs D a F [Текст]: Lektion 1-30 / W. Krenn, H. Puchta. — Hueber Verlag, 2020. — 244 p.
Latham-Koenig C. English file. Upper-intermediate student's book [Текст] / C. Latham-Koenig, C. Oxenden. — 3 rd ed. — Oxford : University press, 2020. — 167 p.
Latham-Koenig C. English file. Intermediate student's book [Текст] / C. Latham-Koenig, C. Oxenden. — 3 rd ed. — Oxford : University press, 2021. — 168 р.
Latham-Koenig C. English file. Pre-intermediate Student's book [Текст] /C. Latham-Koenig, C. Oxenden, P. Seligson. — third edition. — Oxford : University press, 2021. — 168 p.
Latham-Koenig C. English file. Elementary Student's Book [Текст] /C. Latham-Koenig, C. Oxenden, P. Seligson. — third edition. — Oxford :University press, 2020. — 168 p.
Turchyn, D. English for International Relations = Англійська мова для міжнародних відносин [Текст] : навч. посіб. / D. Turchyn. — 4-th ed. — Vinnytsia : Nova Knyha, 2021. — 256 p.
Кісь Р. Мова, думка і культурна реальність (від Олександра Потебні до гіпотези мовного релятивізму) [Текст] / Р. Кісь. — Львів : Ін-т народознавства, 2021. — 336 с.
SocArXiv — безкоштовний архів, що містить матеріали з гуманітарних та соціальних наук, освіти і права.
COPAC Union Catalogue — зведений каталог 22 найбільш авторитетних університетських бібліотек Британії та Ірландії, а також Британської бібліотеки.
The Free Library — заснований у 2003 році ресурс пропонує безкоштовні повнотекстові версії класичних літературних творів від сотень відомих авторів, біографії, зображення.
Open Textbooks Library — доступ до відкритої бібліотеки безкоштовних, рецензованих та ліцензованих підручників.
Мислене древо — електронна бібліотека, містить повні тексти наукових праць різноманітної тематики (розділ "Наука"), навчальну літературу (розділ "Освіта", підрозділи "Школярам" і "Студентам"), художні твори української літератури, а також твори світової літератури в українських перекладах (розділ "Література"), українські публіцистичні твори (розділ "Публіцистика").
Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України — бібліотека відкритого доступу, передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в Інтернет з правом читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати.
E-Books Directory — безкоштовний веб-ресурс, що дає змогу завантажити книги, документи, лекції, технічні документи з гуманітарних наук, літератури.
Open J-Gate — електронна бібліотека наукових журналів з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, яка підтримується компанією Informatics India Ltd.
Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) — перша онлайн-версія багатотомної енциклопедії, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях.
Словопедія — ресурс пропонує українські тлумачні словники.
Словотвір — майданчик для пошуку, обговорення та відбору влучних відповідників з понад 3 тис. запозичених слів з англійської. Допомагає знайти переклад іншомовного слова та отримати варіанти українських аналогів.
Словник скорочень української мови — ресурс містить сучасні скорочення понад 10,5 тис. абревіатур.
Словники України online — понад 256 тис. слів української мови, автоматично надає вичерпну лексикографічну інформацію про слово: рід, словозміну, синоніми та фразеологізми з його використанням.
Словник української мови — перший в історії академічний тлумачний словник української мови (1970-1980 р.), взятий за основу під час укладання більш сучасних словників з трактування змісту слів української мови. Ресурс допомагає віднайти трактування будь-якого слова, а також приклади контекстів його вживання.
Stalivyrazy — російсько-український словник сталих виразів, містить понад 6208 словникових статей, російських фразеологізмів, синтаксичних сполук та українські відповідники. Допомагає віднайти перелік сталих виразів з використанням певного слова та українських відповідників.
University of Chicago Library — підтримує наукові дослідження University of Chicago у галузі соціальних, гуманітарних та педагогічних наук і використовує свої інтелектуальні ресурси для розв'язання проблем науки і освіти у всьому світі.
Медієвіст — проєкт, що об'єднує науковий доробок різних авторів, оригінальні латиномовні тексти та переклади.
Читомо — культурно-видавничий проєкт про дивні книжки, артбуки, фетиші, book-fashion, а також про і для людей, які люблять читати.
Тренажер з правопису української мови — поєднує теоретичні положення й практичні завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови та вдосконаленню правописних навичок. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію.
MOVA.info — лінгвістичний портал, який містить правила правопису, словники, онлайн транслітерацію, проєкти з української мови, ігри, посилання на корисні ресурси. Як редагувати свій текст.
Onlinecorrector — ресурс, який допомагає виправляти помилки за допомогою текстового редактора Google Документи. Автоматично знаходить орфографічні, пунктуаційні, граматичні та стилістичні помилки.
RapidILL - центр онлайн-ресурсів, який включає надання безкоштовного віддаленого доступу до системи міжбібліотечного абонементу. RapidILL дозволить дослідникам, бібліотекарям та студентам, які не можуть дістатися до своїх університетських будівель, швидко та легко отримувати доступ зі своїх нових віддалених місць до колекцій понад 500 провідних бібліотек світу.
Twillo — портал безкоштовних освітніх матеріалів з відкритою ліцензією, які доступні для використання у навчальній та викладацькій діяльності.
База даних, що надає доступ до архіву наукових журналів видавництва (понад 200 найменувань). Ресурс охоплює різні галузі знань, в тому числі з біології та біомедичних наук, фізіології, психології і психіатрії, екології та інших. У вільному доступі – зміст журналів, бібліографічні описи статей з рефератами.
Відоме академічне видавництво книг та журналів (раніше - Versita), видає понад 400 назв (і власних, і "запрошених") академічних журналів з різних дисциплін, здебільшого з країн Центральної та Східної Європи.
Сервіс повнотекстового пошуку по книгам, оцифрованим компанією Google (понад 10 мільйонів книг із найбільших бібліотек США). Бібліотека пропонує мільйони різних видань, з якими можна ознайомитися або прочитати безкоштовно.
Вільнодоступна пошукова система, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Google Scholar містить статті, що опубліковані в журналах, зберігаються в репозитаріях або знаходяться на сайтах наукових спільнот чи окремих науковців.
Портал журналів відкритого доступу. Понад 7 000 назв академічних журналів. Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.
Пошуковий індекс відкритих освітніх ресурсів, який містить понад 43 тис. відкритих освітніх матеріалів.
Найбільше університетське видавництво у світі, колекція якого включає понад 500 журналів з різних предметних галузей. Доступ триватиме до 31 грудня 2024 року.
Найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців. У доступі – майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних. Доступ триватиме до 31 грудня 2022 року. Детальніше про ресурс.
Повнотекстова база даних рецензованих наукових статей журналів та розділів книг із понад 2 500 журналів та 39 000 книг видавництва Elsevier.
Детальніше.
Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Scopus пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у різних сферах науки, а також розумні інструменти для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень. Розробником та власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Детальніше
Найбільший у світі видавець академічних книг та найвпливовіших світових журналів у сфері відкритих досліджень. У доступі − близько 10 тис. е-книг 2017 р. видавництва. Колекцію книг можна переглянути також в e-каталозі бібліотеки СумДУ. Детальніше
Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна платформа, на якій розміщено бази наукової літератури та патентів. Ресурс має вбудовані можливості пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією. Платформа індексує наукову літературу з 1900 року. Детальніше
Загальнодержавна технологічна платформа, яка забезпечує процеси редакційного опрацювання, публікації та після публікаційної підтримки наукових періодичних видань України. Ресурс розвивається на засадах партнерства видавців та бібліотек України. Містить журнали України з історії, економіки, культурології, медицини, мистецтвознавства, педагогіки, політології, технічних наук, фізики та математики, філології, філософії.