Електроніка

Освітні програми "Електронні системи і компоненти", "Електронні інформаційні системи "

 

 
 

 

 

 

У цьому розділі представлено перелік найновіших видань з фонду Бібліотеки СумДУ зі спеціальності "Електроніка".
Електронні версії видань доступні в Електронному каталозі за умови авторизації через Особистий кабінет.

Повний перелік книг доступний з Електронного каталогу, для цього скористайтесь пошуком за дисципліною.

 

Як користуватись Електронним каталогом та Електронною бібліотекою: ВІДЕО

 

 

 

ПІДРУЧНИКИ. НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ

 

Дискретна математика [Текст] : підручник / О. А. Борисенко. — Суми : Університетська книга, 2020. — 255 с.

 

 

 

Інтелектуальна власність [Електронний ресурс] / Л. М. Попопова та інш. – Харків : Федорко М. Ю., 2021. – 262 с.

 

 

 

Інформаційно-керуючі системи. Локальні інформаційно-керуючі системи. Лабораторний практикум [Електронний ресурс]/ П. І. Кравець та ін. – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022. – 142 с.

 

 

 

Магнетики в електроніці [Електронний ресурс] / уклад.: Ю. М. Поплавко, О. В. Борисов, І. П. Голубєва, Ю. В. Діденко. — Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. — 365 с.

 

 

 

Матеріали і компоненти функціональної електроніки [Електронний ресурс] / Л. В. Однодворець, І. М. Пазуха. — Суми : СумДУ, 2020. — 196 c.

 

 

 

Мікроконтролери та мікропроцесорна техніка. Лабораторний практикум [Електронний ресурс] / О. М. Павловський. — Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. — 104 с.

 

 

 

Оптоелектронні і лазерні системи в електроніці та медицині [Електронний ресурс] навч. посіб. / Л. В. Однодворець, І. М. Пазуха, І. М. Лукавенко. — Суми : СумДУ, 2022. — 127 с.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Coursera - проєкт з масової онлайн-освіти з доступом до понад 6 000 онлайн-курсів від провідних університетів та компаній світу з можливістю отримання сертифікату по їх завершенню. Українська академічна спільнота має безкоштовний доступ до навчальної платформи Coursera.
Реєстрація на платформі - виключно з корпоративної пошти СумДУ​.
У разі виникнення технічних питань щодо доступу звертайтесь на електронну адресу [email protected] . Для реєстрації корпоративної пошти чи розв'язання питань відновлення доступу до неї звертайтесь на електронну адресу [email protected].edu.ua

 

Udemy – це міжнародна навчальна платформа з онлайн-курсами на різноманітну тематику. За ініціативи Міністерства освіти і науки України студенти українських закладів освіти мають можливість навчатися на платформі Udemy.  
Для українських студентів доступні більше 12 500 найкращих освітніх курсів від провідних університетів світу.
Для перегляду курсів необхідна реєстрація на платформі Udemy. 

 

Освітня платформа Emeritus - академічна спільнота СумДУ має безоплатний доступ до курсів, програм і тренінгів більш ніж 50 кращих світових ЗВО. Доступ за умов реєстрації.

 

Ukraine Global Faculty. Це новий проект, в рамках якого закордонні професори з провідних університетів, топ-експерти та підприємці читатимуть лекції онлайн для української аудиторії. 

 

Prometheus – громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) з безкоштовним онлайн-доступом до найкращих навчальних курсів університетського рівня.

 

 

 

Інститут інженерів з електротехніки та електроніки (Institute of Electrical and Electronics Engineers) – міжнародна організація інженерів у галузі електротехніки, радіоелектроніки та радіоелектронної промисловості. Світовий лідер в галузі розроблення стандартів з електроніки та електротехніки. IEEE видає третину технічної літератури, що стосується застосування комп'ютерів, управління, електроінженерії, та понад 100 журналів, популярних у середовищі професіоналів, проводить на рік понад 300 великих конференцій.

ABI/INFORM Complete – база даних містить статті з наукових журналів авторитетних світових видавництв і компаній, в т.ч. Cambridge University Press; Dow Jones & Company Inc; Emerald Group Publishing; Financial Times Limited; Incisive Media; Springer Science & Business Media; Sloan Management Review; Palgrave Macmillan; Kluwer Academic Publishers. Також в ABI/INFORM Complete представлені сотні індустріальних звітів і SWOT-аналітика по країнам, ринкам, трендам; прогнозування і конкурентність, більш 100000 робочих документів SSRN, INSEAD і ОЕСР, більше 5 000 бізнес-кейсів тощо. Авторизований доступ.

American Mathematical Society (AMS) – товариство сприяє розвитку інтересів у сфері математичних досліджень, обслуговує національне та міжнародне співтовариство за допомогою своїх публікацій, зустрічей, адвокатських та інших програм.

GeoGebra  програма динамічної математики для всіх рівнів освіти, яка об'єднує геометрію, алгебру, таблиці, графіки, статистику та обчислення в одному простому у використанні пакеті. GeoGebra є швидко зростаючим співтовариством мільйонів користувачів, розташованих майже у кожній країні. GeoGebra стала провідним постачальником програми динамічної математики, яка використовується для підтримки науки, технологій, інженерії та математики (STEM), освіти та інновацій у викладанні та навчанні в усьому світі.

IOPscience – безкоштовний електронний ресурс, який надає доступ до журналів та книг з питань математики, фізики, техніки та медицини. 

Mathwords – веб-сайт розроблений для студентів-математиків, яким потрібен простий і зрозумілий ресурс з математики в одному місці. Це вичерпний перелік формул і визначень від початкової алгебри до обчислення.

TutorialsPoint – навчальні посібники та довідники з прикладами для вивчення основних принципів устрою комп'ютера, мов програмування і комп'ютерних мереж. Платформа включає як платні, так і безкоштовні курси. Необхідна реєстрація на сайті.

UNData – пошукова система дозволяє завантажувати дані зі статистичних ресурсів Організації Об’єднаних Націй.

KDnuggets – найбільший портал з інтелектуального аналізу даних.

zbMATH Open – найповніша у світі служба реферування та рецензування чистої та прикладної математики. Її метою є збір, систематизація, публікація та розповсюдження бібліографічних даних та рефератів книг і статей, присвячених всім розділам математики і її застосуванням в інформатиці, механіці і фізиці.

 

Соціальні мережі

 

Academia.edu – соціальна мережа для співпраці вчених. Мережа може використовуватися для того, щоб ділитися з іншими своїми статтями, відстежувати їхнє цитування і стежити за новинами досліджень і розробок за іменами й ключовими словами. Позиціонується як універсальна мережа для представників усіх сфер науки.

ResearchGate – соціальна мережа, зорієнтована здебільшого на представників природничих і точних наук.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дайджест з електроніки та фізики - новини, новації, освітні та наукові ресурси з електроніки та суміжних галузей.

 

 

 

 

 

 

 

IT-дайджест - актуальна інформація у галузі IT, програмне забезпечення, мови програмування, електроніка, VR/AR, ІТ-розробки, штуний інтелект, кібербезпека.

 

 

 

 

 

 

Універсальна база даних періодичної літератури, що охоплює фундаментальні дослідження у всіх галузях знань, містить приблизно 5 800 журналів, що мають міжнародне визнання 1,28 мільйона статей доступні в Інтернеті. Спеціалізується на медичних дослідженнях, гуманітарних і соціальних науках. Журнали містять повні бібліографічні цитати, точне індексування та інформативні тези для статей з періодичних видань.

Цифрова бібліотека ACM містить повнотекстову та бібліографічну наукову інформацію з обчислювальної техніки, інформаційних технологій, розробки програмного забезпечення, систем баз даних, аналітики даних, кібербезпеки, штучного інтелекту, машинного навчання, комп’ютерних мереж та інших галузей.

База даних надає доступ до метаданих та повних текстів книг академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет. Сервіс дає можливість здійснювати пошук книг за такими параметрами: назва книги, автор, ключові слова, анотації до книг, видавець, ISSN/ISBN книги чи за всіма перерахованими елементами. 

База посилань на сайти електронних журналів світу за тематикою: релігія, медицина, соціологія, історія, економіка тощо.

Відкритий репозитарій наукових публікацій (44 країни, 22 мови) по темі: бібліотекознавство та інформаційні науки.

Видавництво книг із відкритим доступом. Ресурс містить 5 500 книг з різних галузей науки та техніки (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про землю та суспільні науки, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство, психологія, бізнес, менеджмент та економіка) і медицини. 

Institute of Physics Publishing – видавнича компанія британського Інституту фізики, що видає журнали, збірники статей і матеріали наукових конференцій з математики, фізики, хімії, біоінженерії, техніки, медицини. Детальніше про ресурс. Доступ надано до 31 грудня 2025 року.

Електронна бібліотека наукових журналів з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, яка підтримується компанією Informatics India Ltd. Наразі містить понад 6 300 найменувань журналів. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.

Портал журналів відкритого доступу. Понад 7 000 назв академічних журналів. Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.

База містить реферати наукових досліджень, велику кількість німецьких дослідницьких звітів, записи з усіх областей наук, інженерії та технології.

Проєкт, розроблений з метою підвищення ефективності роботи ключових університетів України, Словаччини, Угорщини та Румунії у межах транскордонного регіону HUSKROUA задля подолання наслідків зміни клімату завдяки енергоефективності з метою забезпечення сталого розвитку територій через співпрацю, підтримку та обмін діями, що сприяють цьому. 

Електронна база даних відкритого доступу. Охоплює понад 1 000 наукових журналів і понад 700 матеріалів наукових конференцій в таких галузях як медицина, хімія, біологія, інформатика, математика, фізика, сільське господарство, харчова інженерія, ветеринарія, психологія, соціальні та політичні науки, бізнес.

Повнотекстова база даних наукових журналів з відкритим доступом, це міжнародна платформа для індексації наукових журналів відкритого доступу.

Портал, який підтримується U.S. Department of Energy, що забезпечує доступ до різноманітної наукової інформації: документів, патентів, проектів, конференцій і т.п., переважно в галузі енергетики. Містить біля 5 млн документів з понад 50 реферативних наукових баз даних, починаючи з 1948 р.

Некомерційний науково-видавничий проект, спрямований на створення бібліотеки журналів та іншої наукової літератури під вільною ліцензією і в відкритому доступі. PLOS ONE містить оригінальні дослідження з природничих, медичних, інженерних, а також суміжних соціальних і гуманітарних наук.

Повнотекстова база даних рецензованих наукових статей журналів та розділів книг із понад 2 500 журналів та 39 000 книг видавництва Elsevier.
Детальніше.

Один із кращих інструментів моніторингу та аналізу міжнародних наукових досліджень з використанням методів візуалізації та сучасних метрик, бенчмаркінгу, пошуку наукових партнерів, дослідження сучасних наукових трендів та пошуку управлінських рішень, створення унікальних звітів.

Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Scopus пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у різних сферах науки, а також розумні інструменти для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень. Розробником та власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Детальніше

Архів рецензованих наукових журналів у всіх галузях науки з відкритим доступом видавництва Springer та міждисциплінарна база даних.

Ресурс містить навчальні посібники та довідники з прикладами для вивчення основних принципів устрою комп'ютера, мов програмування і комп'ютерних мереж. Платформа включає як платні, так і безкоштовні курси. Необхідна реєстрація на сайті.

Веб-сервіс містить статистичні бази даних ООН, таблиці та глосарії, які вміщують понад 60 мільйонів записів, охоплюють широке коло тем, зокрема сільське господарство, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров'я, ВІЛ/СНІД, злочинність, Human Development, промисловість, інформаційні та комунікаційні технології, National Accounts, населення/біженці, туризм, торгівлю, а також Millennium Development Goals indicator.

Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна платформа, на якій розміщено бази наукової літератури та патентів. Ресурс має вбудовані можливості пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією. Платформа індексує наукову літературу з 1900 року. Детальніше

Cвітова цифрова бібліотека, яка надає безкоштовний доступ до великої кількості матеріалів, що репрезентують культури різних країн світу на шести мовах. WDL дозволяє знаходити, вивчати і насолоджуватися скарбами світової культурної спадщини на одному сайті. Це рукописи, карти, рідкісні книги, музичні партитури, записи, фільми, знімки, фотографії і архітектурні креслення. 

Предметні бібліотекарі:

Коментарі