Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

 

Сучасні періодичні видання

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ містить перелік нових видань з фонду Бібліотеки СумДУ з підприємництва, торгівлі, біржової діяльності.
Електронні версії видань доступні в Електронному каталозі за умови авторизації через Особистий кабінет.

Повний перелік книг доступний з Електронного каталогу, для цього скористайтесь пошуком за дисципліною.

 

Як користуватись Електронним каталогом та Електронною бібліотекою: ВІДЕО

 

 

ПІДРУЧНИКИ, НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ

 

Блага Н. В. Управління проєктами : навч. посіб. / Н. В. Блага. — Львів : Львівський держ. ун-т внутрішніх справ, 2021. — 152 с.

 

 

 

Краус К. М. Електронна комерція та інтернет-торгівля [Електронний ресурс] : навч.-метод. посіб. / К. М. Краус, Н. М. Краус, О. В. Манжура. — Київ : Аграр Медіа Груп, 2021. — 454 с.

 

 

 

Приходько Д. О. Основи біржової діяльності [Електронний ресурс] : підручник / Д. О. Приходько. — Харків : Бровін О.В., 2021. — 280 с.

 

 

 

Рамський А. Ю. Ринок цінних паперів у питаннях і відповідях [Електронний ресурс] : навч. посіб. / А. Ю. Рамський, Ю. М. Жукова, С. М. Обушний. — Київ : Київський ун-т ім. Б. Грінченка, 2021. — 228 с.

 

 

 

Сумець О. М. Стратегічний менеджмент [Електронний ресурс] : підручник / О. М. Сумець. — Харків : ХНУВС, 2021. — 208 c.

 

 

 

Тарасенко С. В. Міжнародний бізнес [Електронний ресурс] : навч. посіб. / С. В. Тарасенко, Ю. М. Петрушенко. — Суми : СумДУ, 2021. — 222 с.

 

 

 

Kotenko O. O. Business Analytics in International Economic Relations [Електронний ресурс] : lecture notes / O. O. Kotenko. — Sumy : Sumy State University, 2021. — 110 p.

 

 

 

 

КОНСПЕКТИ ЛЕКЦІЙ

 

 

НАУКОВІ ВИДАННЯ

 

Кузьмін О. Компетентності працівників апарату управління підприємств: оцінювання і розвиток [Текст] : монографія / О. Кузьмін, О. Скибінський, Р. Дарміць. — Львів : Галицька видавнича спілка, 2021. — 236 с.

 

 

Чепелюк М. І. Іструментарій стратегічного управління в контексті сучасних концепцій та трендів світового економічного розвитку [Електронний ресурс] : монографія / М. І. Чепелюк. — Харків : Лібуркіна Л. М., 2021. — 396 с.

 

 

Юринець, О. В. Ургентні інструменти антикризового управління: Фінансово-економічні та управлінські аспекти в умовах євроатлантичної інтеграції [Текст] : монографія / О. В. Юринець. — Львів : Галицька видавнича спілка, 2021. — 348 с.

 

 

 

 

 

 

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ СумДУ

 

 

ОСВІТНІ РЕСУРСИ СумДУ

 

MIX – середовище змішаного навчання в СумДУ (для авторизованих користувачів).

 

Екзаменаріум рорпоораор

Екзаменаріум – відкриті навчальні онлайн-курси, що містять навчальні програми з економіки, фінансів, менеджменту, маркетингу та права. Екзаменаріум пропонує взяти участь у олімпіадах з математики, хімії, фізики, біології та отримати додаткових 20 балів до одного з предметів ЗНО під час вступу до СумДУ. Екзаменаріум також здійснює підготовку до ЗНО з права.

Дистанційне навчання в СумДУ  навчання з понад 1800 дисциплін містить тестові завдання, тренажери, інтерактивні демонстрації та завдання для самостійної роботи.

 

 

OCW – відкритий електронний ресурс структурованих колекцій організаційних, навчально-методичних матеріалів дисциплін, що занесено до складу програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів, а також додаткових освітніх програм.

 

Більше про навчальні ресурси СумДУ

 

АСОЦІАЦІЇ, ОРГАНІЗАЦІЇ, СПІЛКИ

 

Міністерство економіки України – центральний орган виконавчої влади України, що формує та реалізує державну політику в сферах економіки та торгівлі.

Державна служба експортного контролю України – центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю.

Міністерство фінансів України – головний орган у системі центральних органів виконавчої влади України з фінансових питань.

Антимонопольний комітет України – державний орган зі спеціальним статусом, що має забезпечувати державний захист конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель.

Є-Data – це офіційний державний інформаційний портал у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея "Прозорого бюджету".

European Bank for Reconstruction and Development (Європейський банк реконструкції та розвитку, Євробанк, ЄБРР) – міжнародний фінансово-кредитний інститут, який надає допомогу країнам від Центральної Європи до Центральної Азії для проведення ринкових реформ, активного інтегрування економік цих країн у міжнародні господарські зв'язки.

International Bank for Reconstruction and Development, IBRD (Міжнародний банк реконструкції і розвитку, МБРР) – основна кредитна установа Світового банку. Кредитує проекти економічного розвитку.

International Finance Corporation, IFC (Міжнародна фінансова корпорація) – сприяє економічному зростанню країн, що розвиваються, через заохочення приватного підприємництва у виробничому секторі.

International Monetary Fund, IMF (Міжнародний валютний фонд, МВФ) – спеціальне агентство Організації Об'єднаних Націй засноване з метою регулювання валютно-кредитних відносин країн-членів і надання їм допомоги.

Державна служба статистики України - забезпечує проведення в життя державної політики в галузі статистики, створення і належне функціонування загальнодержавної системи економіко-статистичної інформації на території України.

Державний портал Дія.Бізнес - корисні поради та сервіси для підприємців, безкоштовна базова консультаційна підтримка, онлайн-школа для підприємців, перелік програм підтримки бізнесу від держави та донорів, чат бот для підприємців.

Фонд розвитку підприємництва - здійснює реалізацію низки донорських та державних кредитних програм для бізнесу та громадян через мережу акредитованих банків партнерів, реалізує програму «Доступні кредити 5-7-9» та державну програму «Доступна іпотека 7%».

Експортно-кредитне агентство - надає широкий спектр фінансової підтримки українським компаніям-експортерам у вигляді послуг страхування та перестрахування в межах виконання зовнішньоекономічних договорів та залучених для таких цілей кредитів.

Національна платформа малого та середнього бізнесу - всеукраїнська громадська ініціатива,започаткована групою лідерів об’єднань підприємців, роботодавців та інших громадських об’єднань, які представляють малий та середній бізнес України. Мета - консолідація зусиль суб’єктів малого та середнього бізнесу усіх галузей та регіонів України для розвитку національної економіки, пожвавлення підприємницької активності, покращення умов ведення бізнесу в Україні та посилення ролі України у світовому економічному середовищі.

Платформа фахових консультацій MEREZHA - пропонує підприємцям можливість ділитись власним знанням та досвідом через різноманітні події та персоналізовані обговорення. На платформі можна знайти кваліфікованого бізнесконсультанта з широкого спектру актуальних для бізнесу питань.

Дія.Бізнес — національний проєкт з розвитку підприємництва, який розроблений Міністерством цифрової трансформації у 2020 році. Щомісяця разом із Центром розвитку інновацій, Офісом з розвитку підприємництва та експорту, а також стратегічним агентством Advanter Group публікує ключові результати дослідження про стан і потреби бізнесу в умовах війни.

Міжнародна маркетингова група України - спеціалізується на маркетингових дослідженнях і аналізах ринку, управлінському та стратегічному консалтингу.

Українська біржа - фондова біржа цінних паперів України.

АТ «Фондова біржа ПФТС» - здійснює професійну діяльність з організації торгівлі на ринку цінних паперів України на підставі ліцензії, виданої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Українська універсальна біржа - офіційний електронний майданчик публічних закупівель України PROZORRO, який авторизований Міністерством економічного розвитку та торгівлі.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку - державний колегіальний орган метою діяльності якого є створення, шляхом своїх регуляторних і наглядових функцій, умов для належного та ефективного функціонування ринку цінних паперів, забезпечення грошовим капіталом потреб економіки країни.

Асоціація «Українські Фондові Торговці» - відкрите добровільне договірне об’єднанням професійних учасників ринку цінних паперів, які здійснюють торгівлю цінними паперами та депозитарну діяльність.

Професійна Асоціація учасників Ринків капіталу та Деривативів – професійне об’єднання на фондовому ринку України.

Українська Асоціація Інвестиційного Бізнесу - добровільна недержавна некомерційна організація, що об'єднує компанії з управління активами та адміністраторів недержавних пенсійних фондів.

Асоціація “Біржові та електронні майданчики” - неприбуткова громадська організація, до складу якої входять компанії, що працюють на товарному біржовому ринку та надають професійні послуги на ньому.

Служба підтримки експорту ЄС EU Trade Helpdesk - інформація про умови доступу на ринки ЄС.

Economics Working Papers in Oxford – сайт департаменту економіки Оксфордського університету. Містить базу журналів економічної тематики, науково-дослідні матеріали студентів та науковців, економічні новини тощо. Авторизований доступ.
 
 

 

Coursera - проєкт з масової онлайн-освіти з доступом до понад 6 000 онлайн-курсів від провідних університетів та компаній світу з можливістю отримання сертифікату по їх завершенню. Українська академічна спільнота має безкоштовний доступ до навчальної платформи Coursera.
Реєстрація на платформі - виключно з корпоративної пошти СумДУ​.
У разі виникнення технічних питань щодо доступу звертайтесь на електронну адресу [email protected] . Для реєстрації корпоративної пошти чи розв'язання питань відновлення доступу до неї звертайтесь на електронну адресу [email protected].edu.ua

 

 
Udemy – це міжнародна навчальна платформа з онлайн-курсами на різноманітну тематику. За ініціативи Міністерства освіти і науки України студенти українських закладів освіти мають можливість навчатися на платформі Udemy.  
Для українських студентів доступні більше 12 500 найкращих освітніх курсів від провідних університетів світу.
Для перегляду курсів необхідна реєстрація на платформі Udemy. 

 

Освітня платформа Emeritus - академічна спільнота СумДУ має безоплатний доступ до курсів, програм і тренінгів більш ніж 50 кращих світових ЗВО. Доступ за умов реєстрації.

 

Ukraine Global Faculty. Це новий проект, в рамках якого закордонні професори з провідних університетів, топ-експерти та підприємці читатимуть лекції онлайн для української аудиторії. 

 

 
EdEra - український освітній проект, що створює онлайн-курси, спецпроекти, інтерактивні підручники та освітні блоги.

 

 

Prometheus – громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) з безкоштовним онлайн-доступом до найкращих навчальних курсів університетського рівня.

 

 

 

 

 

 

 

 

Бізнес і підприємництво – актуальні новини, публікації та аналітика з питань економіки, бізнесу, підприємництва, маркетингу, торгівлі, управління, міжнародної економіки.

 

 

 

 

 

 

Фінанси – актуальні новини, публікації та аналітика з питань фінансів, банківської справи, підприємництва, інвестицій, податків, бюджетної політики. біржевої діяльності.

 

 

 

Реферативна база даних зарубіжних видань з економіки, створена і підтримувана Американською економічною асоціацією (American Economic Association, AEA). Всі документи, включені до бази, представлені у вигляді анотацій (abstracts) або тільки бібліографічних описів (citations). Повних текстів статей в EconLit немає – за винятком рецензій на книги. Авторизований доступ.

База журналів відкритого доступу від видавництва Elsevier.

Реферативна база гуманітарних, соціальних наук та цитування наукових матеріалів ERIH PLUS є найбільшою у світі платформою з публікації та відстеження робіт. 

Академічне видавництво, яке представляє підручники, журнали, монографії, професійні та довідкові матеріали в друкованому та електронному вигляді. Спрямування – гуманітарні, соціальні науки та бізнес. 

Інтернет-проєкт, присвячений систематизації досліджень в галузі економіки. Це результат об'єднання зусиль сотень вчених-волонтерів та наукових організацій із понад 70 країн, спрямованих на підвищення доступності результатів наукових досліджень у галузі економіки. Ресурс містить децентралізовану базу даних за робочими документами, статтями, книгами (главами) та програмними продуктами.

Найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців. У доступі – майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних. Доступ триватиме до 31 грудня 2022 року. Детальніше про ресурс.

Повнотекстова база даних рецензованих наукових статей журналів та розділів книг із понад 2 500 журналів та 39 000 книг видавництва Elsevier.
Детальніше.

Один із кращих інструментів моніторингу та аналізу міжнародних наукових досліджень з використанням методів візуалізації та сучасних метрик, бенчмаркінгу, пошуку наукових партнерів, дослідження сучасних наукових трендів та пошуку управлінських рішень, створення унікальних звітів.

Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Scopus пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у різних сферах науки, а також розумні інструменти для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень. Розробником та власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Детальніше

Безкоштовний архів, що містить матеріали з гуманітарних та соціальних наук, освіти та права. У ресурсі можна здійснювати пошук публікацій, обмінюватися результатами досліджень, отримати публічну експертну оцінку та розміщувати свої та чужі (з ліцензією СС BY 4.0) пост- та препринти. Вхід до ресурсу через ідентифікатор ORCID, або реєстрацію.

Результаты перевод

Найбільший у світі видавець академічних книг та найвпливовіших світових журналів у сфері відкритих досліджень. У доступі − близько 10 тис. е-книг 2017 р. видавництва. Колекцію книг можна переглянути також в e-каталозі бібліотеки СумДУ. Детальніше

Портал з безплатними та передплаченими статистичними базами даних світу та забезпечуються інструментами інфографіки для аналізу та візуалізації. 

Електронна база даних, що містить повнотекстові журнали, реферати статей та оглядів в наукових журналах, присвячених соціальним та гуманітарним наукам.

Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна платформа, на якій розміщено бази наукової літератури та патентів. Ресурс має вбудовані можливості пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією. Платформа індексує наукову літературу з 1900 року. Детальніше

Предметні бібліотекарі:

Коментарі