Фінанси, банківська справа та страхування

Освітні програми: "ФІНАНСИ", "ДЕРЖАВНІ ТА МІСЦЕВІ ФІНАНСИ", "БАНКІВСЬКА СПРАВА"

 

Сучасні періодичні видання з банківської справи, фінансів, стахування в Україні та світі

 

 

 

 

 

 

 

У цьому розділі представлено перелік нових видань з фонду Бібліотеки СумДУ з фінансів, банківської справи та страхування.
Електронні версії видань доступні в Електронному каталозі за умови авторизації через Особистий кабінет.

Повний перелік книг доступний з Електронного каталогу, для цього скористайтесь пошуком за дисципліною.

 

Як користуватись Електронним каталогом та Електронною бібліотекою: ВІДЕО

 

 

 

ПІДРУЧНИКИ, НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ
 
 

Бюджетна система України [Електронний ресурс]: навч. посіб. в схемах і таблицях / С. В. Качула, Г. Є. Павлова, Л. В. Лисяк та ін. — Дніпро : Монолит, 2021. — 332 с.

 

 

 

Мельник Т. А. Страхування [Електронний ресурс] : навч. посіб. / Т. А. Мельник, В. В. Сибірцев. — Кропивницький : Ексклюзив Систем, 2022. — 307 с.

 

 

 

Сидорович М. Муніципальні фінанси [Електронний ресурс] : навч. посіб. / М. Сидорович. — Київ : НаУКМА, 2021. — 68 с. — (Могилянський підручник)

 

 

 

Слав'юк Н. Р. Ринок фінансових послуг [Електронний ресурс] : навч. посіб. / Н. Р. Слав'юк, С. В. Глущенко. — Київ : НаУКМА, 2022. — 206 с.

 

 

 

Сосновська О. О. Страхування  [Електронний ресурс] : навч. посіб. / О. О. Сосновська. — Київ : Київський ун-т ім. Б. Грінченка, 2021. — 328 с.

 

 

 

Стоян В. І. Казначейська система [Текст] : підручник / В. І. Стоян, О. С. Даневич, М. Й. Мац. — 3-тє вид., змін. й доп. — К. : ЦУЛ, 2021. — 868 с.

 

 

 

Ушакова О. А. Банківські операції [Електронний ресурс] : навч. посіб. / О. А. Ушакова. — Рівне : НУВГП, 2021. — 226 с.

 

 

 

 

НАУКОВІ ВИДАННЯ

 

Мельник Л. Г. Сучасні соціально-економічні тренди: досвід ЄС та практика України у світлі промислових революцій [Текст] : монографія / Л. Г. Мельник. — Суми : СумДУ, 2021. — 338 с. 

 

 

 

William O.D. Reinsurance and the Law of Aggregation. Event, Occurrence, Cause [Електронний ресурс] — London and New YorK : Routledge, 2021. — 237 p.— License: CC BY-NC-ND 4.0

 

 

 

 

 

 

 

ДЖЕРЕЛА СТАТИСТИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

 

Українські 

  • Державна служба статистики України  спеціально уповноважений центральним органом виконавчої влади в галузі статистики, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі та який реалізує державну політику у сфері статистики.
  • Е-Data – державний веб-портал бюджету для громадян. Це найбільша база публічних фінансів в Україні.
  • Національний банк України – емісійний центр, проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу, кредиту, зміцнення грошової одиниці України – гривні. Регулює та наглядає за діяльністю комерційних банків в Україні.

 

Міжнародні

  • BTS (Bureau of Transportation Statistics) – містить найповнішу статистичну інформацію, яка стосується усіх видів транспорту в США.

  • CBS Statline  центральне бюро статистики Нідерландів.

  • European Bank for Reconstruction and Development in Ukraine (Європейський банк реконструкції та розвитку в Україні) – економічні групи публікують ряд макроекономічних та структурних даних, дані опитувань, що відносяться до країн членів ЄБРР. 

  • Eurostat – статистичне відомство у рамках Європейської Комісії.

  • Federal Reserve Bank of St. Louis (FRED) – федеральний резервний банк Сент-Луїса є центром восьмого округу Федеральної резервної системи. Cайт пропонує велику кількість економічних даних та інформацію для сприяння економічній освіті та посиленню економічних досліджень. 

  • International Statistical Institute (ISI) – найстаріша міжнародна статистична асоціація з консультативним статусом при економічній та соціальній Раді Організації Об'єднаних Націй.

  • IMF DATA  МВФ публікує ряд даних про кредитування, обмінні курси та інші економічні і фінансові показники. 

  • National Bureau of Economic Research, NBER (Національне бюро економічних досліджень) – широкий спектр соціально-економічних даних Національного бюро економічних досліджень.

  • Organisation for Economic Cooperation and Development, OECD (Організація економічного співробітництва та розвитку, ОЕСР)  – об'єднує 35 країн-членів і надає урядам цих країн рекомендації по вивченню, розробці та покращенню соціально-економічної політики. Статистичні дані ОЕСР є першочерговим пріоритетним джерелом для урядів та неурядових фінансових, економічних, інвестиційних, промислових установ.

  • The United Nations Statistics Division, UNSD  (Статистичний відділ Організації Об’єднаних Націй) – прагне до просування глобальної статистичної системи. Збирає та поширює глобальну статистичну інформацію, розробляє стандарти та норми для статистичної діяльності та підтримує зусилля країн, спрямованих на зміцнення національних статистичних систем.

  • The World Bank Group (Світовий банк) – група Світового банку координує роботу зі статистики та даних і підтримує ряд макро-, фінансових та галузевих баз даних.

  • Quandl – відкрита платформа, яка забезпечує доступ до більш ніж 9 мільйонам безкоштовних наборів даних. Quandl має величезну кількість статистичних та економічних даних з будь-якої точки світу. Quandl може миттєво отримувати дані в форматах Excel, CSV, text, JSON, XML з 500 джерел, має в даний час API Quandl packages для R, Python, Matlab, Excel, Stata, Maple, C #, EViews, Java, C / C ++, .NET, Clojure і Julia. Щоб завантажити дані з Quandl без будь-яких обмежень, необхідно зареєструватися на сайті, для того щоб отримати доступ.

  • Фундація Gapminder  некомерційне підприємство, зареєстрованим в Стокгольмі, Швеція, що сприяє сталому глобальному розвитку та досягненню Цілей розвитку тисячоліття Організації Об'єднаних Націй шляхом розширення використання і розуміння статистичних даних та іншої інформації про соціальний, економічний та екологічний розвиток на місцевому, національному та глобальному рівнях.

  • Spending -  офіційний державний вебпортал з відкритими даними про використання бюджетних коштів в Україні.

  • UN Comtrade Database - сховище офіційної статистики міжнародної торгівлі та відповідних аналітичних таблиць про світову торгівлю з вільним доступом через API.

  • UNdata - веб-служба даних ООН для глобальної спільноти користувачів. Єдина точка входу до міжнародних статистичних баз даних з широкого спектру статистичних тем, включаючи сільське господарство, злочинність, зв’язок, допомогу в розвитку, освіту, енергетику, навколишнє середовище, фінанси, ґендер, здоров’я, ринок праці, виробництво, національні рахунки, населення та міграція, наука і технології, туризм, транспорт і торгівля.

  • UNECE - статистична база даних Європейської економічної комісії ООН United Nations Economic Commission for Europe.

  • U.S. Bureau of Labor Statistics - бюро статистики праці США. Статистичні показники, включені в таблиці міжнародних порівняннь: валовий внутрішній продукт, ринок праці, конкурентоспроможність у виробництві та споживчі ціни.

  • MBS (Monthly Bulletin of Statistics Online) - представляє поточну економічну та соціальну статистику для понад 200 країн і територій світу з різних тем, що ілюструють важливі економічні тенденції та зміни, включаючи населення, індекси промислового виробництва, індекси цін, зайнятість і доходи, енергетику, виробництво, транспорт, будівництво , міжнародна торгівля товарами, фінанси та національні рахунки.

  • BIS Bank for International Settlements (Банк міжнародних розрахунків) статистика, зібрана у співпраці з центральними банками та іншими національними органами влади, призначена для аналізу фінансової стабільності, міжнародних монетарних переливів і глобальної ліквідності. 

 

 

 

Електронні ресурси СумДУ

 

 

Освітні ресурси СумДУ

 

MIX – середовище змішаного навчання в СумДУ (для авторизованих користувачів).

 

Екзаменаріум рорпоораор

Екзаменаріум – відкриті навчальні онлайн-курси, що містять навчальні програми з економіки, фінансів, менеджменту, маркетингу та права. Екзаменаріум пропонує взяти участь у олімпіадах з математики, хімії, фізики, біології та отримати додаткових 20 балів до одного з предметів ЗНО під час вступу до СумДУ. Екзаменаріум також здійснює підготовку до ЗНО з права.

Дистанційне навчання в СумДУ  навчання з понад 1800 дисциплін містить тестові завдання, тренажери, інтерактивні демонстрації та завдання для самостійної роботи.

 

 

OCW – відкритий електронний ресурс структурованих колекцій організаційних, навчально-методичних матеріалів дисциплін, що занесено до складу програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів, а також додаткових освітніх програм.

 

Більше про навчальні ресурси СумДУ

 

 

АСОЦІАЦІЇ, ОРГАНІЗАЦІЇ, СПІЛКИ

Українські

  • Адміністрація Президента України – здійснює організаційне, правове, консультативне, інформаційне, експертно-аналітичне забезпечення діяльності Президента.
  • Верховна Рада України – вищий законодавчий орган країни, який розробляє і приймає закони та інші законодавчі акти щодо регулювання економіки в цілому та окремих її сфер.
  • Міністерство економіки України – центральний орган виконавчої влади України, що формує та реалізує державну політику в сферах економіки та торгівлі.
  • Державна служба експортного контролю України  центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю.
  • Державне агентство резерву України – центральний орган виконавчої влади України, який формує, розміщує, зберігає та поновлює запаси державного резерву.
  • Міністерство фінансів України – головний орган у системі центральних органів виконавчої влади України з фінансових питань.
  • Державна казначейська служба України - центральний орган виконавчої влади, мета якого - реалізація державної політики у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів та внесення на розгляд Міністра фінансів пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у зазначених сферах.
  • Державна служба фінансового моніторингу України - орган, уповноважений Україною на виконання функцій підрозділу фінансової розвідки (ПФР, Financial Intelligence Unit, FIU) та є національним центром для отримання та аналізу: повідомлень про підозрілі операції, іншої інформації, яка має відношення до відмивання коштів, пов’язаних предикатних злочинів, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення.
  • Експортно-кредитне агентство - надає широкий спектр фінансової підтримки українським компаніям-експортерам у вигляді послуг страхування та перестрахування в межах виконання зовнішньоекономічних договорів та залучених для таких цілей кредитів.
  • Національний банк України – емісійний центр, проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу, кредиту, зміцнення грошової одиниці України – гривні. Регулює та наглядає за діяльністю комерційних банків в Україні.
  • Антимонопольний комітет України – державний орган зі спеціальним статусом, що має забезпечувати державний захист конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель.
  • Міністерство та Комітет цифрової трансформації України – відповідає за впровадження політики Уряду в сферах електронного урядування, інформатизації, розвитку інформаційного суспільства, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, цифровізації органів державної влади. 
  • Пенсійний фонд України – центральний орган виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного забезпечення.
  • Рахункова палата України – орган фінансово-бюджетного контролю, який утворюється Верховною Радою України, підпорядкований і підзвітний їй. Працює самостійно і незалежно від інших органів держави.
  • Фонд державного майна України – центральний органом виконавчої влади із спеціальним статусом, що реалізує політику у сфері приватизації, оренди, використання, відчуження, управління державного майна і корпоративних прав держави, а також регулює професійну оціночну діяльність в Україні.
  • Фонд розвитку підприємництва - здійснює реалізацію низки донорських та державних кредитних програм для бізнесу та громадян через мережу акредитованих банківпартнерів, реалізує програму «Доступні кредити 5-7-9» та державну програму «Доступна іпотека 7%».

Міжнародні

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
Фінансовий дайджест - актуальні новини, публікації та аналітика з питань фінансів, банківської справи, підприємництва, інвестицій, податків,бюджетної політики, біржевої діяльності.

 

 
 
 
 
 
 

Бізнес і підприємництво - актуальні новини, публікації та аналітика з питань економіки, бізнесу, підприємництва, маркетингу, торгівлі, управління, міжнародної економіки.

 

 

 

Coursera - проєкт з масової онлайн-освіти з доступом до понад 6 000 онлайн-курсів від провідних університетів та компаній світу з можливістю отримання сертифікату по їх завершенню. Українська академічна спільнота має безкоштовний доступ до навчальної платформи Coursera.
Реєстрація на платформі - виключно з корпоративної пошти СумДУ​.
У разі виникнення технічних питань щодо доступу звертайтесь на електронну адресу [email protected] . Для реєстрації корпоративної пошти чи розв'язання питань відновлення доступу до неї звертайтесь на електронну адресу [email protected].edu.ua

 

 
Udemy – це міжнародна навчальна платформа з онлайн-курсами на різноманітну тематику. За ініціативи Міністерства освіти і науки України студенти українських закладів освіти мають можливість навчатися на платформі Udemy. Для українських студентів доступні більше 12 500 найкращих освітніх курсів від провідних університетів світу.
Для перегляду курсів необхідна реєстрація на платформі Udemy. 

 

Освітня платформа Emeritus - академічна спільнота СумДУ має безоплатний доступ до курсів, програм і тренінгів більш ніж 50 кращих світових ЗВО. Доступ за умов реєстрації.

 

Ukraine Global FacultyЦе новий проект, в рамках якого закордонні професори з провідних університетів, топ-експерти та підприємці читатимуть лекції онлайн для української аудиторії. 

 

 
EdEra - український освітній проект, що створює онлайн-курси, спецпроекти, інтерактивні підручники та освітні блоги.

 

 
Prometheus – громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) з безкоштовним онлайн-доступом до найкращих навчальних курсів університетського рівня.

 

 

 

Надає доступ до RePEc, найбільшої у світі колекції онлайнових робочих документів, журнальних статей та програмного забезпечення з економіки.

База журналів відкритого доступу від видавництва Elsevier.

Реферативна база гуманітарних, соціальних наук та цитування наукових матеріалів ERIH PLUS є найбільшою у світі платформою з публікації та відстеження робіт. 

Академічне видавництво, яке представляє підручники, журнали, монографії, професійні та довідкові матеріали в друкованому та електронному вигляді. Спрямування – гуманітарні, соціальні науки та бізнес. 

Інтернет-проєкт, присвячений систематизації досліджень в галузі економіки. Це результат об'єднання зусиль сотень вчених-волонтерів та наукових організацій із понад 70 країн, спрямованих на підвищення доступності результатів наукових досліджень у галузі економіки. Ресурс містить децентралізовану базу даних за робочими документами, статтями, книгами (главами) та програмними продуктами.

Найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців. У доступі – майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних. Доступ триватиме до 31 грудня 2022 року. Детальніше про ресурс.

Повнотекстова база даних рецензованих наукових статей журналів та розділів книг із понад 2 500 журналів та 39 000 книг видавництва Elsevier.
Детальніше.

Один із кращих інструментів моніторингу та аналізу міжнародних наукових досліджень з використанням методів візуалізації та сучасних метрик, бенчмаркінгу, пошуку наукових партнерів, дослідження сучасних наукових трендів та пошуку управлінських рішень, створення унікальних звітів.

Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Scopus пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у різних сферах науки, а також розумні інструменти для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень. Розробником та власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Детальніше

Безкоштовний архів, що містить матеріали з гуманітарних та соціальних наук, освіти та права. У ресурсі можна здійснювати пошук публікацій, обмінюватися результатами досліджень, отримати публічну експертну оцінку та розміщувати свої та чужі (з ліцензією СС BY 4.0) пост- та препринти. Вхід до ресурсу через ідентифікатор ORCID, або реєстрацію.

Результаты перевод

Портал з безплатними та передплаченими статистичними базами даних світу та забезпечуються інструментами інфографіки для аналізу та візуалізації. 

Електронна база даних, що містить повнотекстові журнали, реферати статей та оглядів в наукових журналах, присвячених соціальним та гуманітарним наукам.

Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна платформа, на якій розміщено бази наукової літератури та патентів. Ресурс має вбудовані можливості пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією. Платформа індексує наукову літературу з 1900 року. Детальніше

Бази даних Світового банку у вільному доступі: World Development Indicators (WDI), Global Development Finance (GDF), Africa Development Indicators (ADI), Global Economic Monitor (GEM) та багатьох інших.

Предметні бібліотекарі:

Коментарі