Економіка

Освітні програми: "ЕКОНОМІКА", "ЕКОНОМІКА І БІЗНЕС", "ЕКОНОМІКА ТА БІЗНЕС-ІННОВАЦІЇ", "ЕКОНОМІЧНА КІБЕРНЕТИКА", "ЕКОНОМІЧНА КІБЕРНЕТИКА ТА БІЗНЕС-АНАЛІТИКА"

 

Сучасні економічні періодичні видання

 

 

 

 

 

 

 

 

У цьому розділі представлено перелік нових видань з фонду Бібліотеки СумДУ з економіки та економічної кібернетики.

Електронні версії видань доступні в Електронному каталозі за умови авторизації через Особистий кабінет. Повний перелік книг доступний з Електронного каталогу, для цього скористайтесь пошуком за дисципліною.

 

Як користуватись Електронним каталогом та Електронною бібліотекою: ВІДЕО

 

 

ПІДРУЧНИКИ, НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ

 

Економікс [Електронний ресурс] : навч. посіб. Ч.1 : Вступ до економікса. Мікроекономіка / О. В. Баула, Т. М. Вісина, О. М. Лютак та ін. — Луцьк : Гадяк Ж.В.; Волиньполіграф, 2021. — 320 с.

 

 

 

Економіка та бізнес-інновації [Електронний ресурс] : підручник / Л. Г. Мельник, О. І. Карінцева, Ю. М. Завдов'єва та ін. ; за ред.: Л. Г. Мельника, О. І. Карінцевої. — Суми : Університетська книга, 2023. — 702 с.

 

 

Економічна теорія [Електронний ресурс] : навч. посіб. / уклад.: М. І. Колосінська, С. І. Белей, С. В. Бойда. — Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2021. — 200 с.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Проблеми та перспективи забезпечення макроекономічної стабільності [Електронний ресурс] : монографія / за ред.: С. В. Лєонова, М. М. Бричко. — Суми : СумДУ, 2022. — 211 с.

 

 

 

Сотник І. М. Соціальна та солідарна економіка [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. М. Сотник. — Суми : СумДУ, 2022. — 247 с.

 

 

 

Сучасні тренди економічного розвитку : навч. посіб. Кн.1 : Трансформації економічних систем: досвід ЄС в реалізації Industries 3.0, 4.0, 5.0 / за ред.: Л. Г. Мельника, О. М. Маценко. — Суми : Університетська книга, 2022. — 608 с.

 

 

Сучасні тренди економічного розвитку [Електронний ресурс] : навч. посіб. Кн.2 : Кращі практики ЄС для сестейнового розвитку / за ред.: Л. Г. Мельника, Ю. М. Завдов'євої. — Суми : Університетська книга, 2022. — 608 с.

 

 

Сучасні тренди економічного розвитку: Досвід ЄС та практика України [Електронний ресурс] : підручник / за ред. Л. Г. Мельника. — Суми : Університетська книга, 2021. — 432 с.

 

 

 

Таран В. І. Технології Big Data. Практикум [Електронний ресурс] : навч. посіб. / В. І. Таран, Ю. Г. Гордієнко, С. Г. Стіренко. — Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022. — 56 с.

 

 

 

Тюрин, О. В. Системи обробки економічної інформації [Електронний ресурс] : навч. посіб. / О. В. Тюрин, О. Ю. Ахмеров. — Одеса : Одеський нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2021. — 358 с.

 

 

 

Шелестов А. Ю. Спеціальні розділи програмування. Лабораторний практикум [Електронний ресурс] : навч. посіб. / А. Ю. Шелестов, Н. М. Куссул. — Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. — 31 с.

 

 

 

КОНСПЕКТИ ЛЕКЦІЙ
 

 

НАУКОВІ ВИДАННЯ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Coursera - проєкт з масової онлайн-освіти з доступом до понад 6 000 онлайн-курсів від провідних університетів та компаній світу з можливістю отримання сертифікату по їх завершенню. Українська академічна спільнота має безкоштовний доступ до навчальної платформи Coursera.
! Реєстрація на платформі - виключно з корпоративної пошти СумДУ​.
У разі виникнення технічних питань щодо доступу звертайтесь на електронну адресу [email protected] . Для реєстрації корпоративної пошти чи розв'язання питань відновлення доступу до неї звертайтесь на електронну адресу [email protected].edu.ua

 

 
 
Udemy – це міжнародна навчальна платформа з онлайн-курсами на різноманітну тематику. За ініціативи Міністерства освіти і науки України студенти українських закладів освіти мають можливість навчатися на платформі Udemy.  
Для українських студентів доступні більше 12 500 найкращих освітніх курсів від провідних університетів світу.
! Для перегляду курсів необхідна реєстрація на платформі Udemy. 

 

 

The economic model of emerging countries

Understanding Economics.

Learn how the world works and why it is the way it it.

Language - english

 

 

The Macroeconomics Course 2022

Aggregate Output and Economic Growth. Business Cycles.

Monetary and Fiscal Policy. International Trade and Capital Flows

Language - english

 

Economics: Market Forces of demand, supply and equilibrium

Learn how to apply 10 principles of economics to every day life decisions whether its professional or personal.

Language - english

 

 

 

Economics in 10 Principles

Economics: Analyzing Demand, Supply, and Market Equilibrium with real life case studies.

Language - english

 

 

 

 

Освітня платформа Emeritus - академічна спільнота СумДУ має безоплатний доступ до курсів, програм і тренінгів більш ніж 50 кращих світових ЗВО. Доступ за умов реєстрації.

 

Ukraine Global FacultyЦе новий проект, в рамках якого закордонні професори з провідних університетів, топ-експерти та підприємці читатимуть лекції онлайн для української аудиторії. 

 

 
EdEra - український освітній проект, що створює онлайн-курси, спецпроекти, інтерактивні підручники та освітні блоги.

 

Prometheus – громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) з безкоштовним онлайн-доступом до найкращих навчальних курсів університетського рівня.

 

 
Codecademyще одна платформа, яка дозволяє базово вивчити або поглибити знання в напрямках веб-розробки, мов програмування (Python, Java, PHP, Ruby та багато інших), аналізі даних та візуалізації, розробці мобільних застосунків та покращенню технічних навичок для бізнесу.

 

ВУМ online — освітній проєкт, який поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків з бізнесу та соціальної сфери.

 

 

 

 

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ СумДУ

 

 

ОСВІТНІ РЕСУРСИ СумДУ

 

MIX – середовище змішаного навчання в СумДУ (для авторизованих користувачів).

 

Екзаменаріум рорпоораор

Екзаменаріум – відкриті навчальні онлайн-курси, що містять навчальні програми з економіки, фінансів, менеджменту, маркетингу та права. Екзаменаріум пропонує взяти участь у олімпіадах з математики, хімії, фізики, біології та отримати додаткових 20 балів до одного з предметів ЗНО під час вступу до СумДУ. Екзаменаріум також здійснює підготовку до ЗНО з права.

Дистанційне навчання в СумДУ  навчання з понад 1800 дисциплін містить тестові завдання, тренажери, інтерактивні демонстрації та завдання для самостійної роботи.

 

 

OCW – відкритий електронний ресурс структурованих колекцій організаційних, навчально-методичних матеріалів дисциплін, що занесено до складу програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів, а також додаткових освітніх програм.

 

Більше про навчальні ресурси СумДУ

 

АСОЦІАЦІЇ, ОРГАНІЗАЦІЇ, СПІЛКИ

 

Міністерство фінансів України – головний орган у системі центральних органів виконавчої влади України з фінансових питань.

Міністерство економіки України – центральний орган виконавчої влади України, що формує та реалізує державну політику в сферах економіки та торгівлі.

Державна служба статистики України - забезпечує проведення в життя державної політики в галузі статистики, створення і належне функціонування загальнодержавної системи економіко-статистичної інформації на території України.

Антимонопольний комітет України – державний орган зі спеціальним статусом, що має забезпечувати державний захист конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель.

Інститут інженерів з електротехніки та електроніки (Institute of Electrical and Electronics Engineers) – міжнародна організація інженерів у галузі електротехніки, радіоелектроніки та радіоелектронної промисловості. Світовий лідер в галузі розроблення стандартів з електроніки та електротехніки. IEEE видає третину технічної літератури, що стосується застосування комп'ютерів, управління, електроінженерії, та понад 100 журналів, популярних у середовищі професіоналів, проводить на рік понад 300 великих конференцій.

Пенсійний фонд України – центральний орган виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного забезпечення.

Рахункова палата України – орган фінансово-бюджетного контролю, який утворюється Верховною Радою України, підпорядкований і підзвітний їй. Працює самостійно і незалежно від інших органів держави.

Фонд державного майна України – центральний органом виконавчої влади із спеціальним статусом, що реалізує політику у сфері приватизації, оренди, використання, відчуження, управління державного майна і корпоративних прав держави, а також регулює професійну оціночну діяльність в Україні.

American Economic Association (АЕА) – організація вчених-економістів, що виникла в 1885 році за ініціативою американського економіста Річарда Елі. Видає ряд журналів, в тому числі The American Economic Review, Journal of Economic Literature, Journal of Economic Perspectives і ін. Асоціація підтримує Інтернет-портали Resources for Economists on the Internet і EconLit.

Economics Working Papers in Oxford – сайт департаменту економіки Оксфордського університету. Містить базу журналів економічної тематики, науково-дослідні матеріали студентів та науковців, економічні новини тощо. Авторизований доступ.

National Bureau of Economic Research, NBER (Національне бюро економічних досліджень) – американська приватна некомерційна дослідницька організація з проведення і поширення між державними політиками, бізнес-професіоналами і науковим співтовариством об'єктивних знань з економічних досліджень.

Organisation for Economic Cooperation and Development, OECD (Організація економічного співробітництва та розвитку, ОЕСР) –об'єднує 35 країн-членів і надає урядам цих країн рекомендації по вивченню, розробці та покращенню соціально-економічної політики.

 

 

 

 

 

 

 

 

Бізнес і підприємництво – актуальні новини, публікації та аналітика з питань економіки, бізнесу, підприємництва, маркетингу, торгівлі, управління, міжнародної економіки.

 

 

 

 

 

 

Фінанси – актуальні новини, публікації та аналітика з питань фінансів, банківської справи, підприємництва, інвестицій, податків,бюджетної політики, біржевої діяльності.

 

 

 

 

 

 

Дайджест з кібернетики та Data Science – актуальна інформація в галузі кібернетики, штучного інтелекту, розробки ігор.

 

 

 

Цифрова бібліотека ACM містить повнотекстову та бібліографічну наукову інформацію з обчислювальної техніки, інформаційних технологій, розробки програмного забезпечення, систем баз даних, аналітики даних, кібербезпеки, штучного інтелекту, машинного навчання, комп’ютерних мереж та інших галузей.

Реферативна база даних зарубіжних видань з економіки, створена і підтримувана Американською економічною асоціацією (American Economic Association, AEA). Всі документи, включені до бази, представлені у вигляді анотацій (abstracts) або тільки бібліографічних описів (citations). Повних текстів статей в EconLit немає – за винятком рецензій на книги. Авторизований доступ.

Надає доступ до RePEc, найбільшої у світі колекції онлайнових робочих документів, журнальних статей та програмного забезпечення з економіки.

База журналів відкритого доступу від видавництва Elsevier.

Реферативна база гуманітарних, соціальних наук та цитування наукових матеріалів ERIH PLUS є найбільшою у світі платформою з публікації та відстеження робіт. 

База містить реферати наукових досліджень, велику кількість німецьких дослідницьких звітів, записи з усіх областей наук, інженерії та технології.

Академічне видавництво, яке представляє підручники, журнали, монографії, професійні та довідкові матеріали в друкованому та електронному вигляді. Спрямування – гуманітарні, соціальні науки та бізнес. 

Інтернет-проєкт, присвячений систематизації досліджень в галузі економіки. Це результат об'єднання зусиль сотень вчених-волонтерів та наукових організацій із понад 70 країн, спрямованих на підвищення доступності результатів наукових досліджень у галузі економіки. Ресурс містить децентралізовану базу даних за робочими документами, статтями, книгами (главами) та програмними продуктами.

Найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців. У доступі – майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних. Доступ триватиме до 31 грудня 2022 року. Детальніше про ресурс.

Повнотекстова база даних рецензованих наукових статей журналів та розділів книг із понад 2 500 журналів та 39 000 книг видавництва Elsevier.
Детальніше.

Один із кращих інструментів моніторингу та аналізу міжнародних наукових досліджень з використанням методів візуалізації та сучасних метрик, бенчмаркінгу, пошуку наукових партнерів, дослідження сучасних наукових трендів та пошуку управлінських рішень, створення унікальних звітів.

Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Scopus пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у різних сферах науки, а також розумні інструменти для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень. Розробником та власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Детальніше

Безкоштовний архів, що містить матеріали з гуманітарних та соціальних наук, освіти та права. У ресурсі можна здійснювати пошук публікацій, обмінюватися результатами досліджень, отримати публічну експертну оцінку та розміщувати свої та чужі (з ліцензією СС BY 4.0) пост- та препринти. Вхід до ресурсу через ідентифікатор ORCID, або реєстрацію.

Результаты перевод

Портал з безплатними та передплаченими статистичними базами даних світу та забезпечуються інструментами інфографіки для аналізу та візуалізації. 

Електронна база даних, що містить повнотекстові журнали, реферати статей та оглядів в наукових журналах, присвячених соціальним та гуманітарним наукам.

Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна платформа, на якій розміщено бази наукової літератури та патентів. Ресурс має вбудовані можливості пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією. Платформа індексує наукову літературу з 1900 року. Детальніше

Бази даних Світового банку у вільному доступі: World Development Indicators (WDI), Global Development Finance (GDF), Africa Development Indicators (ADI), Global Economic Monitor (GEM) та багатьох інших.

Предметні бібліотекарі:

Коментарі