Інженерія програмного забезпечення

Освітня програма "КІБЕРСПОРТ ТА РОЗРОБКА КОМП'ЮТЕРНИХ ІГОР"

 

Сучасні періодичні видання

 

 

 

 

 

 

У цьому розділі представлено перелік нових видань з фонду Бібліотеки СумДУ з інженерії програмного забезпечення.
Електронні версії видань доступні в Електронному каталозі за умови авторизації через Особистий кабінет.

Повний перелік книг доступний з Електронного каталогу, для цього скористайтесь пошуком за дисципліною.

 

Як користуватись Електронним каталогом та Електронною бібліотекою: ВІДЕО

 

 

ПІДРУЧНИКИ, НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ
 
 

Берко, А. Ю. Системи баз даних та знань [Текст] : підручник. Кн.2 : Системи управління базами даних та знань / А. Ю. Берко, О. М. Верес, В. В. Пасічник; за заг. ред. В. В. Пасічника. — Львів : Магнолія-2006, 2022. — 584 с.

 

 

Бородкіна І. Л. Інженерія програмного забезпечення [Текст] : посібник / І. Бородкіна, Г. Бородкин. — Київ : ЦУЛ, 2021. — 204 с.

 

 

 

Бородкіна І. Л. Web-технології та Web-дизайн : застосування мови HTML для створення електронних ресурсів [Текст] : навч. посіб. / І. Л. Бородкіна, Г. О. Бородкін. — Київ : Ліра-К, 2021. — 212 с.

 

 

 

Васильєв, О. М. Програмування мовою Java [Текст] / О. М. Васильєв. — Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2022. — 696 с.

 

 

 

Васильєв, О. М. Програмування мовою Python [Текст] / О. М. Васильєв. — Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2022. — 504 с.

 

 

 

Висоцька, В. А. Python: алгоритмізація та програмування [Текст] : навч. посіб. / В. А. Висоцька, О. В. Оборська. — Львів : Новий Світ-2000, 2023. — 514 с.

 

 

 

Євсеєв С. П. Кібербезпека: лабораторний практикум з основ крипографічного захисту [Текст] / С. П. Євсеєв, О. В. Мілов, О. Г. Король. — Львів : Новий Світ-2000, 2021. — 241 с.

 

 

 

Ковалюк Д. О. Технології розроблення програмного забезпечення: практикум [Електронний ресурс] : підручник / Д. О. Ковалюк. — Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022. — 55 с.

 

 

 

Комп'ютерні системи [Електронний ресурс] : навч. посіб. / К. М. Марченко, О. Г. Собінов, О. В. Оришака, В. В. Босько. — Кропивницький : ЦНТУ, 2022. — 178 с.

 

 

 

Мосіюк О. О. Операційні системи та системне програмування [Електронний ресурс] : навч.-метод. посіб. / О. О. Мосіюк, А. Л. Федорчук. — Житомир : Житомирський держ. ун-т ім. Івана Франка, 2022. — 76 с.

 

 

Сучасні технології безпечного програмування [Електронний ресурс] : навч.-метод. посіб. / В. В. Давидов, С. Г. Семенов, Н. Г. Кучук, С. С. Бульба. — Харків : ХПІ, 2021. — 117 с.

 

 

 

Ткаліченко С. В. Штучні нейронні мережі [Електронний ресурс] : навч. посіб. / С. В. Ткаліченко. — Кривий Ріг : Держ. ун-т економіки і технологій, 2023. — 150 с.

 

 

 

Управління інформаційною безпекою [Електронний ресурс] : конспект лекцій / уклад. : С. О. Носок, О. М. Фаль, В. М. Ткач. — Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. — 258 с.

 

 

 

Хоцкіна В. Б. Робота в пакеті MATLAB [Електронний ресурс] : навч. посіб. / В. Б. Хоцкіна, І. Н. Вдовиченко. — Кривий Ріг : Держ. ун-т економіки і технологій, 2023. — 130 с.

 

 

 

Цибульник С. О. Технології розроблення програмного забезпечення [Електронний ресурс] : підручник. Ч. 1 : Життєвий цикл програмного забезпечення / С. О. Цибульник, К. С. Барандич. — Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022. — 270 с.

 

 

 

КОНСПЕКТИ ЛЕКЦІЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ СумДУ

 

 

ОСВІТНІ РЕСУРСИ СумДУ

 

MIX – середовище змішаного навчання в СумДУ (для авторизованих користувачів).

 

Екзаменаріум рорпоораор

Екзаменаріум – відкриті навчальні онлайн-курси, що містять навчальні програми з економіки, фінансів, менеджменту, маркетингу та права. Екзаменаріум пропонує взяти участь у олімпіадах з математики, хімії, фізики, біології та отримати додаткових 20 балів до одного з предметів ЗНО під час вступу до СумДУ. Екзаменаріум також здійснює підготовку до ЗНО з права.

Дистанційне навчання в СумДУ  навчання з понад 1800 дисциплін містить тестові завдання, тренажери, інтерактивні демонстрації та завдання для самостійної роботи.

 

 

OCW – відкритий електронний ресурс структурованих колекцій організаційних, навчально-методичних матеріалів дисциплін, що занесено до складу програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів, а також додаткових освітніх програм.

 

Більше про навчальні ресурси СумДУ

 

АСОЦІАЦІЇ, ОРГАНІЗАЦІЇ, СПІЛКИ

 

Ukrainian Esports Federation - громадська організація, націлена на розвиток і популяризацію кіберспорту на території України.

ISOC (Internet Society) – некомерційна професійна організація з розвиток Інтернету­, координує адміністративну діяльність.

InterNIC – Network Information Center – загальна назва поставщиків послуг по реєстрації, інформаційному забезпеченню та базам даних в Internet; організація, що несе відповідальність за надання інформації про мережу.

International Esports Federation (IESF)(Міжнародна федерація кіберспорту) - міжнародна спортивна організація, місія якої полягає в тому, щоб кіберспорт був визнаний законним видом спорту. Поєднує національні кіберспортивні організації більшості країн.

TechCrunch – новинний ресурс про технології, який охоплює не тільки новини в галузі IT, але й стартапи, бізнес-ідеї, технічні досягнення та тренди в цій галузі.

Всесвітня організація інтелектуальної власності (World Intellectual Property Organization, WIPO) – одне зі спеціалізованих агентств ООН. Створена з метою заохотити творчу діяльність та забезпечити захист інтелектуальної власності в усьому світі.

Інститут інженерів з електротехніки та електроніки (Institute of Electrical and Electronics Engineers) – міжнародна організація інженерів у галузі електротехніки, радіоелектроніки та радіоелектронної промисловості. Світовий лідер в галузі розроблення стандартів з електроніки та електротехніки. IEEE видає третину технічної літератури, що стосується застосування комп'ютерів, управління, електроінженерії, та понад 100 журналів, популярних у середовищі професіоналів, проводить на рік понад 300 великих конференцій.

Інтернет-видання “Блог Imena.UA” – це майданчик для обміну інформацією про технології, які змінюють життя. У центрі нашої уваги прориви в науці та медицині на стику з мережевими технологіями, значущі досягнення техніки і успіхи в бізнесі. Ми живемо в майбутньому, яке вже наступило, ділимося з читачами знаннями про сьогодення і минуле, з розумінням готуємося до прийдешніх змін.

 

 

 

 

Coursera - проєкт з масової онлайн-освіти з доступом до понад 6 000 онлайн-курсів від провідних університетів та компаній світу з можливістю отримання сертифікату по їх завершенню. Українська академічна спільнота має безкоштовний доступ до навчальної платформи Coursera.
Реєстрація на платформі - виключно з корпоративної пошти СумДУ​.
У разі виникнення технічних питань щодо доступу звертайтесь на електронну адресу [email protected] . Для реєстрації корпоративної пошти чи розв'язання питань відновлення доступу до неї звертайтесь на електронну адресу [email protected].edu.ua

 

 
Prometheus – громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) з безкоштовним онлайн-доступом до найкращих навчальних курсів університетського рівня.
 

 

Udemy – це міжнародна навчальна платформа з онлайн-курсами на різноманітну тематику. За ініціативи Міністерства освіти і науки України студенти українських закладів освіти мають можливість навчатися на платформі Udemy.  
Для українських студентів доступні більше 12 500 найкращих освітніх курсів від провідних університетів світу.
Для перегляду курсів необхідна реєстрація на платформі Udemy. 

 

Ukraine Global Faculty. Це новий проект, в рамках якого закордонні професори з провідних університетів, топ-експерти та підприємці читатимуть лекції онлайн для української аудиторії. 

 

 

Codefinity - понад 70 курсів з програмування, 20 із них уже доступні українською мовою. Серед дисциплін — Python, Data Science, Data Analytics, SQL.
 
Освітня платформа Emeritus - академічна спільнота СумДУ має безоплатний доступ до курсів, програм і тренінгів більш ніж 50 кращих світових ЗВО. Доступ за умов реєстрації.

 

Udacity – ресурс, на якому представлені різноманітні курси для вивчення мов програмування, інженерії даних, Front End Web Development, роботу з системами Android та iOS, а також про управління людьми, запобігання вигоранню та багато іншого.

 

Traversy Media – канал, на якому можна знайти відеоуроки для вивчення HTML, CSS, JavaScript, React, Node.js та багато іншого. Його власник, Бред Треверсі, намагається легко та зрозуміло пояснювати про складні речі.

 

Code Bullet – канал, на якому розміщуються відео про створення штучного інтелекту та інших алгоритмічних ігор. Хоч він і про навчання, проте автор розповідає складні речі з жартами та мемами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IT-дайджест - актуальна інформація в галузі компютерних технологій, програмного забезпечення, мов програмування.

 

 

 

 

 

 

 

Дайджест з кібернетики та Data Science - актуальна інформація в галузі кібернетики, штучного інтелекту, розробки ігор.

 

 

Цифрова бібліотека ACM містить повнотекстову та бібліографічну наукову інформацію з обчислювальної техніки, інформаційних технологій, розробки програмного забезпечення, систем баз даних, аналітики даних, кібербезпеки, штучного інтелекту, машинного навчання, комп’ютерних мереж та інших галузей.

База даних надає доступ до метаданих та повних текстів книг академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет. Сервіс дає можливість здійснювати пошук книг за такими параметрами: назва книги, автор, ключові слова, анотації до книг, видавець, ISSN/ISBN книги чи за всіма перерахованими елементами. 

Онлайн-каталог, який індексує та надає доступ до понад 16 500 повнотекстових рецензованих наукових журналів із відкритим доступом, рецензованих експертами з усіх галузей знань та різними мовами.

Надає вільний доступ до наукової літератури для підтримки використання досліджень та інформації з метою поліпшити якість навчання, викладання, досліджень. База індексує близько 50 000 статей з 2 300 журналів, які публікують видавці зі 103 країн. Для індексації на сайті розглядаються та оцінюються тисячі ресурсів, щоб допомогти дослідникам вибрати ключові вебсайти та журнали згідно з темою дослідження. Продукт функціонує як шлюз, який постачає метадані проіндексованих статей в соціальні мережі, інші системи індексації та електронні бібліотеки. 

Безкоштовний вебресурс, з якого можна завантажити книги, документи, лекції, технічні документи. Ресурс містить посилання на більш ніж 1780 електронних книг, перерахованих у 392 категоріях, в тому числі з бізнесу, комп'ютерних наук, техніки, гуманітарних наук, літератури, медицини і багато іншого.

База журналів відкритого доступу від видавництва Elsevier.

Видавництво книг із відкритим доступом. Ресурс містить 5 500 книг з різних галузей науки та техніки (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про землю та суспільні науки, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство, психологія, бізнес, менеджмент та економіка) і медицини. 

Institute of Physics Publishing – видавнича компанія британського Інституту фізики, що видає журнали, збірники статей і матеріали наукових конференцій з математики, фізики, хімії, біоінженерії, техніки, медицини. Детальніше про ресурс. Доступ надано до 31 грудня 2025 року.

База містить реферати наукових досліджень, велику кількість німецьких дослідницьких звітів, записи з усіх областей наук, інженерії та технології.

Некомерційна організація з місією прискорити прогрес у науці та медицині, очолюючи трансформацію комунікацій у сфері досліджень

Найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців. У доступі – майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних. Доступ триватиме до 31 грудня 2022 року. Детальніше про ресурс.

Повнотекстова база даних рецензованих наукових статей журналів та розділів книг із понад 2 500 журналів та 39 000 книг видавництва Elsevier.
Детальніше.

Один із кращих інструментів моніторингу та аналізу міжнародних наукових досліджень з використанням методів візуалізації та сучасних метрик, бенчмаркінгу, пошуку наукових партнерів, дослідження сучасних наукових трендів та пошуку управлінських рішень, створення унікальних звітів.

Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Scopus пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у різних сферах науки, а також розумні інструменти для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень. Розробником та власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Детальніше

Ресурс містить навчальні посібники та довідники з прикладами для вивчення основних принципів устрою комп'ютера, мов програмування і комп'ютерних мереж. Платформа включає як платні, так і безкоштовні курси. Необхідна реєстрація на сайті.

Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна платформа, на якій розміщено бази наукової літератури та патентів. Ресурс має вбудовані можливості пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією. Платформа індексує наукову літературу з 1900 року. Детальніше

Найповніша у світі служба реферування та рецензування чистої та прикладної математики. Її метою є збір, систематизація, публікація та розповсюдження бібліографічних даних та рефератів книг і статей, присвячених всім розділам математики і її застосуванням в інформатиці, механіці і фізиці.

Предметні бібліотекарі:

Коментарі