Візуалізація та графічний дизайн

Візуалізація (графічне представлення) підвищує ефективність сприйняття великих обсягів різноманітної інформації, дозволяє порівнювати величини даних та виявляти закономірності.

Найпоширеніші способи візуалізації даних:

  • графіки, діаграми, схеми;
  • інфографіки;
  • ілюстрації;
  • інтерактивний сторітеллінг;
  • бізнес-аналітика;
  • картографічні сервіси.

Для створення візуалізації даних та графічних об'єктів можна застосувати широке коло інструментів.

Adobe Illustrator – ліцензований векторний графічний редактор для створення ілюстрацій та вебдизайну. Доступний в СумДУ на кафедрі журналістики (ауд. Г1106).

Adobe Photoshop – ліцензований професійний багатофункціональний графічний редактор, працює з растровими зображеннями, має векторні інструменти. Доступний в СумДУ на кафедрі журналістики (ауд. Г1106).

amCharts – створення інтерактивної інфографіки.

Calameo – сервіс для створення інтерактивних публікацій (у формі журналів, брошур, каталогів, звітів тощо). Інтерактивний документ створено так, щоб зберегти відчуття паперового документа: є можливість гортати сторінки, позначати цікаві моменти тощо. Є можливість безкоштовного користування.

Canva – кросплатформний безоплатний графічний редактор з додатковими платними послугами. Надає доступ до вбудованої бібліотеки шаблонів, стокових фотографій, векторних зображень, графіки та шрифтів.

Crello – графічний онлайн-редактор, який дозволяє створювати зображення для соціальних мереж, рекламні банери, плакати, заголовки та ін. Пропонує понад 10 000 шаблонів у вільному доступі. Має платну підписку з розширеними можливостями.

Desygner – онлайн-редактор для створення презентацій, рекламних матеріалів, постів для соціальних мереж та ін. Надає доступ до величезної кількості безплатного матеріалу, який ви зможете редагувати та створювати свої дизайни не порушуючи авторських прав.

Easel.ly – онлайн-інструмент, що дозволяє створювати інфографіку та візуалізувати дані з допомогою різноманітних іконок у вигляді рухомих чоловічків, ліній та діаграм. 

Genially – онлайн-інструмент зі створення презентацій, інтерактивних зображень, інфографіки, вікторини має широкий вибір візуальних ефектів та анімацій.

GIMP – програма для створення та обробки растрової графіки з підтримкою роботи з векторною графікою. Функціонал і призначення Gimp можна порівняти з Adobe Photoshop.

GIPHY – створення GIF-анімацій. 

Giphy GIF Maker – сервіс для створення анімованих GIF-відео та GIF слайд-шоу з підписами.

Piktochart – вебдодаток, що пропонує безплатний та платні пакети для створення презентацій та інфографіки з використанням тематичних шаблонів.

Snappa – інструмент для створення графічного дизайну та інфографіки призначений для не дизайнерів. В безплатний доступ входить 5 завантажень на місяць. 

Vecteezy – це онлайн-редактор безкоштовної векторної графіки. Дозволяє завантажувати з каталогу, самостійно створювати векторну графіку та малювати кліп-арти в браузері, які можна зберігати та використовувати у власних проєктах. 

Venngage – онлайн-конструктор для створення графічного дизайну та інфографіки. Сервіс використовують компанії: Google, Forbes, Microsoft та інші. Дозволяє додавати відео прямо з YouTube. Безкоштовно дає змогу створити 5 шаблонів.

Visme – онлайн-платформа для створення інфографіки, онлайн-презентацій, анімацій, анімованих банерів та іншого візуального контенту.

Dygraphs – інструмент для візуалізації великої кількості даних, дозволяє створювати та досліджувати інтерактивні, масштабовані діаграми.

Excel – програма для роботи з електронними таблицями, є складовою пакету Microsoft Office. Вона необхідна для проведення розрахунків, аналізу даних, прогнозування, складання графіків, таблиць і діаграм, обчислення простих і складних функцій.

Infogr.am – сервіс для створення інтерактивної візуалізації. Понад 30 типів діаграм і шість тем оформлення. Дані заносите в редакторі, завантажуєте в табличному або текстовому форматі або імпортуєте з хмари. Далі обираєте, що хочете отримати – діаграму, графік, карту.

Plotly – платформа, яка створює діаграми, графіки. Працює з JavaScript, Python, R, Matlab, Excel. Імпорт даних з декількох джерел (MySQL, Microsoft SQL Server, Redshift, Excel.

VisualizeFree – це хмарний сервіс працює як з загальнодоступними наборами даних, так і з власними, які ви завантажуєте. Підтримує xls, xlsx, csv. Створені візуалізації вбудовуються на сайти за допомогою iframe. Візуалізацію можна експортувати в форматі Excel, PowerPoint і PDF. Сервіс безкоштовний.

Fusiontables – інструмент Google для створення діаграм, графіків і карт. Допомагає збирати, візуалізувати дані та показувати їх на сайті.

Бібліометричні візуалізації можуть бути потужними інструментами для визначення ключових закономірностей у великих наборах бібліометричних даних. Однак той факт, що для створення та побудови мереж зв'язків часто потрібні кілька додатків, може зробити виконання такого роду аналізу важким.

З огляду простоти використання та інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу, поширеним інструментом візуалізації бібліографічних даних є інструмент VosViewer.

VOSviewer – це програмний інструмент для побудови та візуалізації бібліометричних мереж, які можуть включати цитування, бібліографічне з’єднання, спів цитування або співавторські зв’язки. VOSviewer Online створює можливість вбудовувати інтерактивні візуалізації в онлайн-платформи.

VOSviewer розроблений співробітниками Центру досліджень науки та технологій (CWTS) Лейденського університету (https://www.cwts.nl). Програма дозволяє працювати з даними різних джерел (WoS, Scopus, Dimensions, CrossRef, Medline), регулярно оновлюється, поширюється безкоштовно і не вимагає інсталяції.

 

Інструкція користувача VOSviewer

Завантаження програми

  1. Завантажуємо з сайту http://www.vosviewer.com/ відповідну версію
  2. Розпаковуємо архів
  3. Запускаємо програму (велика зелена плямка)

 

Робота з програмою

Початок візуалізації

  1. Запускаємо файл VOSviewer.exe
  2. Натискаємо Create
  3. Обираємо Create a map based on bibliographic data
  4. Обираємо Read data from bibliographic database files
  5. Обираємо вкладку Scopus або Web of Science… в залежності від того, з якої бази маємо дані та завантажуємо файл
  6. Обираємо тип та одиницю аналізу

Приклад аналізу колаборації вчених за країнами

  1. У розділі Type of analysis, обираємо Co-authorship
  2. У розділі Unit of analysis обираємо необхідний показник: Authors, Organizations, Countries
  3. Обираємо відповідний для потреб метод підрахунку (Counting method). Натискаємо кнопку Next

  

  1. Зменшуємо або збільшуємо мінімальний поріг кількості документів та цитувань. Натискаємо кнопку Next
  2. Уточнюємо кількість країн, за якими буде здійснюватися аналіз

 

  1. Натискаємо кнопку Finish
  2. Зберігаємо аналіз у зручному форматі: Screenshot – Save

Або на своєму віртуальному диску (Google Drive, One Drive, Dropbox)

 

Tableau Public – інструмент для аналізу даних, який пропонує інформацію за допомогою візуалізації даних без застосування програмування. Візуалізації, опубліковані в Tableau Public вбудовуються в блоги, вебсторінки. Спільний вміст можна зробити доступним для завантаження.

Картографічні сервіси – створюють карти, об'єкти та дані. Вони популярні серед користувачів та працюють в онлайн-режимі. Карти можна використовувати офлайн, вони мають бути попередньо завантажені на пристрій, мають менше можливостей ніж в онлайн-режимі.

 

ArcGIS Online – платформа з "хмарою" даних для спільної роботи. Обліковий запис ArcGIS Online дозволяє створювати, зберігати, управляти додатками, базовими картами та іншими просторовими даними. 

Bing Maps – картографічний сервіс Microsoft, функціонал Bing Maps. Перевагою сервісу є деталізація місцевості та висока якість зображення. Карти Bing містять фотографії з загальною роздільністю 121 трильйон пікселів. Наявні спеціальні жести управління та функція прокладання маршрутів по автошляхах, що призначені для роботи з сенсорного екрана. 

Exhibit – платформа дозволяє створювати інтерактивні карти та візуалізації, для статистичних та історичних наборів даних, таких як прапори різних країн або місця народження відомих людей.

Google Maps – набір додатків побудованих на основі відкритого картографічного сервісу. Знімання ведеться з використанням досконалої техніки, знімки регулярно оновлюються, з'являються схеми та фотографії нових маршрутів. Google Maps надають можливості для використання своїх карт в сторонніх сервісах. Використовуючи Google Maps API, можна розмістити будь-яку карту на зовнішньому сайті, керуючи нею через JavaScript API. 

InstantAtlas – сервіс для візуалізації даних з карт, у якому можна створювати інтерактивні динамічні та вузькопрофільні звіти, які об'єднують статистику та картографічну інформацію.

Mapme – інтерактивний інструмент для картографування.

Mind42 – відкрита онлайн-платформа для створення інтелект карт та проведення інтернет досліджень. Надає можливість зберігати колекції невеликих записів зі структурою посилань. 

Modest Maps – це бібліотека для людей, які хочуть використовувати інтерактивні карти у проєктах. Тут можна допрацювати функціонал під особисті потреби з урахуванням власного користувацького досвіду. Є можливість додавати свої коди, а також розширити бібліотеку завдяки додатковим плагінам з корисними функціями.

NASA World Wind  3D інтерактивний віртуальний глобус, що використовує супутникові знімки NASA та аерознімання USGS для побудови тривимірних моделей Землі, Місяця, Марсу, Венери. Програма працює тільки під управлінням операційних систем Microsoft Windows.

OpenStreetMap – картографічний проєкт безкоштовної географічної карти світу, створений користувачами Інтернету. Дані отримані з відкритих джерел, передані урядовими та комерційними організаціями, та зібрані в ході досліджень місцевості рядовими учасниками проєкту. Дані від OpenStreetMap можна вільно використовувати для будь-яких цілей.

Snazzy Maps – інструмент для створення карт, призначений для роботи з Google Maps. Допоможе підібрати цікавий дизайн карти з готових зразків та створити унікальні стилі для оформлення карт місцевості.

Stat Planet – створення статичних та інтерактивних карт.

Wikimapia – відкритий багатомовний проєкт, що ґрунтується на поєднанні електронних мап (Google Maps, Google Earth та їм подібних) та Вікітехнологій. Ресурс безплатний і редагується користувачами під контролем адміністрації сайту. Користувачі можуть описувати об'єкти на онлайн-карті за допомогою вбудованих функцій редагування, додавати категорії, коментарі, описи та фотографії.

0 to 255 – онлайн-інструмент, що допомагає знайти варіації будь-якого кольору.

Bootflat – онлайн-сервіс для створення кольорових схем у стилі flat.

Brand Colors – колекція кольорів, якими користуються відомі бренди.

Coolors.co – онлайн-генератор колірних схем для дизайнерів.

Colorful Gradients – сервіс для створення градієнтів.

Color Extraction Effect – інструмент для визначення колірної гами з картинки. Він сканує зображення, визначає всі його кольори і з них вибирає невелику палітру відтінків, що вдало поєднуються один з одним. Вимагає завантаження.

Get UI Colors – онлайн-платформа для підбору кольорів для UI-дизайну.

Flat UI Colors – сайт дозволяє підбирати палітри кольорів за насиченістю та яскравістю.

Hex Colorrrs – онлайн-конвертер із Hex-моделі кольору в RGB.

New Flat UI Color Picker – онлайн-платформа для підбору кольорів для UI-дизайну.

Paletton – онлайн-сервіс для створення колірних схем.

Palette Creator – розширення браузера для створення колірної палітри з будь-якого зображення.

 

 

 

1001 Free Fonts  понад 65 000 безкоштовних шрифтів для Windows і Mac. Нові шрифти додаються щодня.

DaFont – архів шрифтів для завантаження.

Canva. Font combinations – знайдіть ідеальну комбінацію шрифтів для вашого проєкту.

Font Squirrel – безкоштовні шрифти.

Google Fonts – безкоштовні шрифти оптимізовані для вебу.

Предметні бібліотекарі:

Коментарі